• Aktualności

      • 44 Rajd Wiosenny

      • Sezon rajdowy rozpoczęty. 15 osobowa grupa ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego „Włóczykije” wraz z 2 opiekunami uczestniczyła w sobotę 25 marca 2023 r. w 44 Rajdzie Wiosennym. Organizowany przez Chełmski Oddział PTTK prowadził przez teren Chełmskiego Parku Krajobrazowego i jego okolicach. Trasa nie była przypadkowa, bo w tym roku obchodzimy 40 lecie utworzenia tego obszaru chronionego. Byliśmy też w Rudce, Żalinie i Świerżach, gdzie są pomniki poświęcone Powstaniu Styczniowemu. 160 lat temu w okolicach tych miejscowości miały miejsce bitwy powstańców z wojskiem rosyjskim. Po pieszym przejściu przez Las Żaliński dotarliśmy do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Brzeźnie, gdzie odbył się konkurs krajoznawczy. 8 osób z naszego koła otrzymało upominki za udział, a Martyna Chamelczuk znalazła się w gronie laureatów, zdobywając ex aequo 1 miejsce. Kolejne 2 osoby z naszego koła wstąpiły w szeregi PTTK i otrzymały legitymację członkowską. Dziękuję Pani Anecie Brus – Dąbrowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad naszymi wędrowcami. Dorota Łubkowska - opiekun SKKT „Włóczykije”.

      • Dni otwarte w UMCS

      • 24 marca grupa uczennic z klasy siódmej uczestniczyła w Drzwiach Otwartych na Wydziale Filologicznym UMCS na kierunku RUSYCYSTYKA. Program zawierał prowadzone przez wykładowców oraz studentów prezentacje, warsztaty dla uczniów, pokazy oraz słodki poczęstunek. Naszą wizytę umiliły ciepłe wspomnienia pracowników Wydziału Filologicznego Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa ze spotkań w Woli Uhruskiej, które odbywały się w ramach współpracy naszej szkoły z uczelnią.

      • Etap powiatowy OTWP Młodzież zapobiega pożarom

      • 24 marca 2023 r. o godz. 10.00 rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” w PSP we Włodawie.

       Uczniowie z całego powiatu włodawskiego zjechali się w tym dniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie by rywalizować o palmę pierwszeństwa i możliwość wyjazdu na eliminacje wojewódzkie. Zespół Szkół w Woli Uhruskiej reprezentowało 4 uczniów. Najpierw uczniowie napisali test wiedzy składający się z 40 pytań. Następnie po wyłonieniu 3 najlepszych osób rozpoczęto eliminacje ustne polegające na odpowiedzi na trzy wylosowane pytania.

       W II kategorii wiekowej I miejsce zajął Jakub Semeniuk z kl. V

       Jakub będzie reprezentował naszą szkołę oraz powiat włodawski podczas eliminacji wojewódzkich OTWP 27 kwietnia w Lublinie.

       Gratulujemy!!!

       Fot. PSP we Włodawie

      • Spotkanie z prof. dr hab. Feliksem Czyżewskim

      • Dziś przyjechał do naszej szkoły Pan prof. dr hab. Feliks Czyżewski- Honorowy Obywatel Gminy Wola Uhruska. Wizyta niezwykłego gościa odbyła się w ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi. Spotkanie zostało przeprowadzone według następującego harmonogramu:

       1. Wprowadzenie do spotkania- Mirosław Konieczny- dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej;

       2. Dr hab. A. Dudek -Szumigaj - Kilka słów o badaniach F. Czyżewskiego;

       3. Dr hab. Marek Olejnik - Ośrodki slawistyczne w biografi naukowej F. Czyżewskiego;

       4. Prof. dr hab. F. Czyżewski- Kształtowanie kompetencji językowej w wypowiedziach uczniów;

       5. Dyskusja z uczestnikami spotkania.

      • I DZIEŃ WIOSNY

      • Uczniowie Zespołu Szkół powitali wiosnę kolorowym korowodem, który przeszedł ulicami Woli Uhruskiej, zakończonym symbolicznym paleniem marzanny. Ten dzień był dniem samorządności w naszej szkole oraz dniem bez plecaka, a w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie.

      • Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

      • Dziś odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie musieli zmierzyć się z 39 pytaniami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnej oraz pierwszej pomocy. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

       I miejsce: Julia Stasiejko

       II miejsce: Filip Nafalski

       III miejsce: Zuzanna Dubij

       IV miejsce: Jakub Semeniuk

       Zwycięzcom gratulujemy!

      • Dzieci z grupy 6-latków bardzo lubią wszystkie prace gospodarcze.

      • Dzieci z grupy 6-latków bardzo lubią wszystkie prace gospodarcze. Mają wiedzę na temat zakładania ogródka, potrzebnych, przedmiotów oraz rozwoju roślin i warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby roślina mogła się rozwijać.

       Przedszkolaki znają wiele gatunków wiosennych kwiatów, które posadziły w zgromadzonych doniczkach. Nie zabrakło również panny cebuli. Nasz ogródek zagościł na parapecie, ponieważ wiemy, że to miejsce ciepłe i słoneczne. Teraz pozostaje tylko pamiętać o podlewaniu.

      • Rajd pieszy

      • Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Włóczykije” zaprasza na pierwszy w tym roku rajd pieszy, organizowany przez PTTK Oddział Chełm. Odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 roku. Koszt – 40 zł członkowie PTTK, 50 pozostali uczestnicy. Zapisy przyjmuje przez librusa lub osobiście opiekun SKKT „Włóczykije” Dorota Łubkowska do czwartku 16 marca 2023 r. do godziny 18.00.

        

        

        

        

        

      • Dzień Kobiet w kl. Ia

      • 8 marca - Święto Kobiet

       więc życzenia składam Tobie.

       Dużo szczęścia i radości,

       a w nauce pomyślności.

       Miej na ustach uśmiech słodki,

       w życiu zaś nie doznaj troski.

       Dziewczynkom - dżentelmeni z klasy I a

      • Podsumowanie kiermaszu

      • Ujmiemy to tylko jednym słowem: 

       D Z I Ę K U J E M Y!!!!! ♥️ 

       - Przedszkolakom, Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły♥️

       - RODZICOM ♥️

       - Pani Beacie Polak  (sklep Groszek)♥️

       W dniu dzisiejszym udało nam się zebrać AŻ 7001,29 gr. 😍😍😍😍

        

       Chętnych uczniów zapraszamy jeszcze jutro i w piątek do biblioteki szkolnej do zakupu słodyczy 🍫

       M. Kosacka, J. Dubij

  • Kontakty

 • Galeria zdjęć

   brak danych