Andrzejki w klasie 2
- 3
Przekazanie pucharów
W dniu 28.11.2024 roku pan Andrzej Gruszkowski trener sekcji zapaśniczej „Cement Gryf Chełm” wraz z uczennicami naszej szkoły i rodzicami przekazał na ręce pana Mirosława Koniecznego dwa puchary - za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodziczek w zapasach kobiet oraz III miejsca w turnieju o Puchar Wójta Gminy Chełm w Zapasach w Stylu Klasycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi
28 listopada 2024 r. w ramach „Cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi” gościliśmy panią Krystynę Sawicką, absolwentkę Szkoły Podstawowej w Siedliszczu. W roku 1982-83 pani Krystyna podjęła pracę w Szkole Podstawowej w Mszannie, natomiast w kolejnym roku szkolnym pracowała w Szkole Podstawowej w Uhrusku. Do pracy przyjęła ją pani Anna Kizińska, która pełniła funkcję Gminnego Dyrektora Szkół. Od 1986 roku w związku ze zmianą miejsca zamieszkania pracowała w Szkole Podstawowej w Weremowicach, Pławanicach i Strachosławiu. W latach 1993 – 1999 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Chełmie na stanowisku doradcy metodycznego dla nauczycieli klas I-III. Od 1 lutego 1999 roku podjęła pracę na stanowisku wizytatora w Kuratorium Oświaty w Lublinie w Delegaturze w Chełmie. Obecnie jest wykładowcą Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. W latach 1992-1999 brała udział w pracach nad podstawą programową kształcenia ogólnego dla klas I-III. Podstawa została ujęta w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 lutego 1999 roku, kolejny raz brałam udział w pracach zespołu opracowującego podstawę programową, która obowiązywała od 2008 roku. Pani Krystyna Sawicka jest współautorem ćwiczeń i podręczników dla uczniów klas I-III wydawanych przez wydawnictwo „Nasza księgarnia” i „Nowa Era” – „Moje pierwsze litery”, ćwiczenia ortograficzne „Ortografek”, pakiet dla uczniów klas I-III „Raz, dwa, trzy teraz my”, obecnie obowiązujący pakiet „Wielka przygoda”. Jest także autorem artykułów metodycznych dla nauczycieli i dyrektorów, wielokrotnym recenzentem materiałów opracowywanych przez różne wydawnictwa. Jest współautorem programów nauczania realizowanych w polskich szkołach, w tym „Przyjaznego programu zintegrowanego” oraz programu edukacji matematycznej dla I etapu edukacji „Przyjazna matematyka”. Prowadziła szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów na temat reformy szkolnej, nadzoru pedagogicznego oraz edukacji matematycznej.
Podczas dzisiejszego spotkania pani Krystyna Sawicka przywołała w pamięci zajęcia języka polskiego z panią Urszulą Dąbrowską, emerytowanym Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej. Mieliśmy także zaszczyt gościć emerytowaną nauczycielkę i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej panią Krystynę Wrześniewską. Pani Krystyna Sawicka przygotowała kilka wspomnień w formie prezentacji multimedialnej, w której umieszczone zostały zdjęcia ze szkolnych lat. Ponadto uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą w zakresie rozwiązywania zadań matematycznych, które pani Krystyna wybrała z ćwiczeń i podręczników, których była współautorem. Dla najaktywniejszych słuchaczy udzielających prawidłowych odpowiedzi podarowała nagrody. Pan Mirosław Konieczny - Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej odebrał z rąk naszego gościa jedną z publikacji metodycznych. Pozycja książkowa została przekazana do zbiorów biblioteki szkolnej. Chcielibyśmy wyrazić nasze serdeczne podziękowania za obecność pani Krystyny Sawickiej w spotkaniu z naszymi uczniami.
4
Andrzejkowy seans filmowy
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za nietuzinkowy pomysł na spędzenie wieczoru w gronie rówieśników i bajkowych postaci.
3
Andrzejki w IV grupie przedszkolnej
"Andrzejkowo, kolorowo,
dziś szczególnie jest wesoło,
bawimy się i radujemy,
wesołe wróżby w myśli snujemy!"
9
Andrzejki w klasie 3a
Andrzejkowe wróżby znam,
z wosku dziś powróżę wam.
Wróżby bardzo są magiczne,
spełnią się marzenia liczne.
4
Andrzejki w klasie 1b
- 4
Andrzejki w grupie III
- 3
Andrzejki w klasie 3 b
- 4
Klasowe andrzejki w 6A
Oprócz lania wosku przez dziurkę od klucza, ustawialiśmy buty, aby wywróżyć kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się oraz szukaliśmy imienia ukochanej osoby na kartonowym sercu.
3
39 Rajd Mikołajkowy
Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne "Włóczykije" zaprasza na ostatni w tym roku kalendarzowym rajd organizowany przez Chełmski Oddział PTTK. Jest to 39 Rajd Mikołajkowy, który odbędzie sie w sobotę 7 grudnia 2024r. w okolicach Chełma. Planowane przejście piesze około 5km z Depułtycz do Rożdżałowa. Tradycyjnie na zakończenie będzie ognisko z kiełbaskami, konkurs tym razem o tematyce zdrowotnej i.... niespodzianka od Św. Mikołaja. Zapisy przez librusa do niedzieli 1 grudnia 2024r. do godziny 20.00. Koszt 40 zł członkowie PTTK, 60 zł pozostali uczestnicy. Opiekun SKKT „Włóczykije” Dorota Łubkowska
Zachęcamy do akcji
Sukces zapaśniczy naszych uczennic
23 listopada 2024 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli Uhruskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa w Zapasach Kobiet oraz Mistrzostwa Powiatu w Zapasach Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział nasze uczennice, które kolejny raz odniosły sukces:
Złote medale zdobyły: Zlata Denysiuk kl. II, Kaja Mikitiuk kl. III A, Maria Sosno kl. IV
Srebrny medal zdobyła Amelia Wasyńczuk kl. III A, a brązowe: Sviatoslava Denysiuk kl. II, Dagmara Duda kl. IV, Zofia Tokarska kl. III A oraz Amanda Urban kl. II.
Zapaśniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2024 roku w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Święto powstało w 1973 roku z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków. Głównym celem dnia było zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości. Dlatego przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni ubrali się na żółto i dołączyli do grona ludzi życzliwych. Od rana Martyna i Janusz - uczniowie z klasy VIII a witali wszystkie osoby wchodzące do szkoły i zapraszali je do grona osób życzliwych. Na korytarzu obok auli przygotowano gazetkę, ściankę z sentencjami oraz wspólnie drzewo życzliwości. Każdy przedszkolak i uczeń własnoręcznie wykonał jesienny liść i napisał na nim kilka miłych słów lub pozdrowień. Następnie przyczepił go do gałęzi drzewa. Ponadto cała społeczność szkolna przygotowała i wrzuciła do skrzynki życzliwości pozdrowienia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela. Na drzwiach każdej klasy przyklejono aforyzmy znanych osób na temat życzliwości. W auli odbywały się prelekcje. O godz. 12.00 uczniowie zapraszali do grona osób życzliwych pracowników Gminy Wola Uhruska, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej, Posterunku Policji, Poczty Polskiej oraz Banku Spółdzielczego.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do grona osób życzliwych i za uśmiech.
Organizatorzy – p. Agnieszka Jędruszczak, p. Marta Kuszneruk i p. Alicja Zając.
4
Zapraszamy kl. IV-VIII na seans
Podziękowanie za zbiórkę nakrętek
Podsumowanie sezonu turystycznego PTSM
16 listopada 2024 r. w Chełmie odbyło się podsumowanie sezonu turystycznego PTSM.
Wśród prezentowanych schronisk znalazło się Szkolne Schronisko Młodzieżowe z Woli Uhruskiej, które całorocznie świadczy usługi noclegowe.
Na sukces Szkolnego Schroniska Młodzieżowego składa się praca zespołowa nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
Na słowa uznania zasługuje osoba opiekująca się SSM p. Honorata Dyczkowska, pracownicy administracji i obsługi: p. Sylwia Skrypczuk, p. Mariola Polak, p. Anna Barczuk, p. Tadeusz Szymczak oraz pracownicy kuchni: p. Dorota Juźwiak, p. Magdalena Polak oraz p. Anetta Wójtowicka.
Koło Misyjne zaprasza na kiermasz
Konkurs "Sleeveface- ubierz się w książkę"
Zapraszamy do udziału w konkursie "Sleeveface- ubierz się w książkę". Konkurs jest realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Moda na czytanie".
Regulamin i zgody:
Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi
W dniu dzisiejszym w ramach „Cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi” gościliśmy absolwentki naszej szkoły, Panią Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie – Arlenę Krawczuk oraz Panią Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie – Małgorzatę Klimczak. Podczas spotkania absolwentki zanurzyły się we wspomnieniach ze szkolnych lat i miały również okazję przywołać w pamięci wspaniałe chwile w trakcie rozmowy z emerytowanym Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiei i zarazem polonistką – Panią Urszulą Dąbrowską. Nie zabrakło również ciepłych i dobrych słów pod adresem nauczycieli żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do wieczności, a pracowali w latach nauki naszych gości. Na zakończenie spotkania absolwentki życzyły uczniom, aby tak jak one, czas spędzony w Szkole Podstawowej w Woli Uhruskiej wspominali zawsze z sentymentem, a zdobyta wiedza i umiejętności stanowiły dla nich klucz otwierający drogę do dalszego rozwoju.
6
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
- liczba odwiedzin: 38627