Wesołych Świąt
Warsztaty pt. "Rejs statkiem"
W dniu 15.04.2025 roku uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach pt. "Rejs statkiem". Celem zajęć była integracja zespołu klasowego oraz wytworzenie motywacji i chęci do wspólnego działania. Uczniom przedstawiono sposoby pracy podczas warsztatów, ustalono wspólnie reguły zachowania na statku oraz stworzono drzewo z liści, czyli odrysowanych i wyciętych rąk. Następnie uczniowie wylosowali karteczki z członkami załogi statku. Z dostępnych materiałów znajdujących się w klasie zbudowali statek według własnego pomysłu. Wykonali flagę oraz wymyślili nazwę statku. Pod kierunkiem p. Agnieszki Jędruszczak z okrzykiem "Ahoj" wyruszyli w rejs statkiem. Załoga musiała pokonać wiele przeciwności losu - utrzymać ład i porządek na pokładzie, umiejętnie wiązać sznur w węzeł marynarski, łowić ryby oraz wykonać szalupy ratunkowe. Niestety, jak to na morzu nie zawsze bywają pomyślne wiatry. Nadciągnęły groźne, czarne chmury, zerwał się silny wiatr i statek zatonął. Na szczęście dobra współpraca załogi pozwoliła utrzymać się na tratwie i wszyscy szczęśliwie dotarli na suchy ląd.
Pan dyrektor Mirosław Konieczny wszystkim uczniom wręczył dyplomy "Wilka Morskiego" za pokonanie rejsu statkiem.
7
V Rajd "Śladami Żołnierzy AK i WiN"
W dniu 12 kwietnia 2025 roku nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego "Włóczykije" uczestniczyli w V Rajdzie "Śladami Żołnierzy AK i WiN" organizowanym przez Chełmski Oddział PTTK. Rajd rozpoczął się w Chełmie pod pomnikiem Armii Krajowej, następnie uczestnicy przeszli pod tablice poświęcone:
- Piotrowi Prussowi (nauczyciela, żołnierza AK, organizatora tajnego nauczania w okresie okupacji),
- Stefanowi Folowi (komendanta Straży Ogniowej, żołnierza AK, więzionego po II wojnie światowej),
- Żołnierzom Inspektoratu Chełm AK 7 Pułku Piechoty,
- Żołnierzom Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Kolejnym punktem rajdu była Cementownia „Chełm”. Stamtąd uczestnicy przemaszerowali pod kościół pw. św. Michała Archanioła w Kamieniu z XIX wieku oraz na cmentarz rzymskokatolicki, na którym obejrzeli mogiłę uczestników bitwy pod Chełmem z 8 czerwca 1794 roku. Ostatnim punktem był obelisk z tablicą poświęcony żołnierzowi AK ppor. Aleksandrowi Skorupa ps „Góra” i „Sokół”. V Rajd "Śladami Żołnierzy AK i WiN" zakończono ogniskiem i konkursem krajoznawczym w Natalinie.
W dniu dzisiejszym nasz uczeń Adam Wachulski z klasy 7a od prezesa Chełmskiego Oddziału PTTK p. Zbigniewa Lubaszewskiego za wytrwałość w pieszej turystyce otrzymał brązową odznakę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pieszych wędrówkach. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Jędruszczak.
Konkurs Matematyczny dla kl.4-8 im. Jana Kulbickiego
10.04.2025 r. w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny im. Jana Kulbickiego dla uczniów klas 4-8 z okazji 100-lecia powstania szkoły. Uczniowie w czasie 80 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte z programu swojej klasy. Wyniki już wkrótce
Msza Św. Jasna Góra 02.04.25 r.
Link do Mszy Św. z okazji Jubileuszu 100-lecia powstania szkoły podstawowej w Woli Uhruskiej
Życzenia od Klubu Seniora
10 kwietnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Seniora w Woli Uhruskiej. Na ręce pana dyrektora złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
Dni Otwarte UMCS
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy szóstej i siódmej reprezentowali naszą szkołę podczas Dni Otwartych na Wydziale Filologicznym UMCS w Lublinie. Młodzież miała możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując różne łamigłówki jezykowo-kulturowe. Byliśmy również widzami świetnie odegranej bajki przez studentów rusycystyki i ukrainistyki pt. "Filipek i wiedźma".
1
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
W dniu 09 kwietnia 2025 r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski
Poezji Patriotycznej z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej.
W rywalizacji konkursowej wzięło udział 25 uczniów klas I - III.
Prezentacje uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:
1. Przewodnicząca – Agnieszka Jędruszczak
2. Członek komisji – Ewa Grum
3. Członek komisji – Małgorzata Kosacka
Recytacja była oceniana w dwóch grupach wiekowych: klasy I-II oraz klasy III
w następujących kategoriach: dobór oraz interpretacja utworu, dykcja i opanowanie tekstu,
ogólne wrażenie artystyczne.
Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców i przyznało następujące nagrody:
- Klasy I - II
I miejsce: Maja Ulańska – kl. I a, Jagoda Łubkowska – kl. II
II miejsce: Helena Barczuk – kl. I a, Amanda Urban – kl. II
III miejsce: Lena Czarnecka – kl. I b, Emilia Nieradko – kl. I a
- Klasy III
I miejsce: Jan Matejuk – kl. III a, Aleksandra Mojska – kl. III a
II miejsce: Szymon Sierpiński – kl. III b, Kornelia Struś – kl. III b
III miejsce: Amelia Wasyńczuk – kl. III a, Zuzanna Skiba – kl. III b
Laureaci otrzymali dyplomy , a także nagrody książkowe ufundowane przez Gminną
Bibliotekę Publiczną, natomiast pozostali uczestnicy - dyplomy za udział w konkursie. Wszyscy
uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi kubeczkami przedstawiającymi logo z okazji 100-
lecia Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej zakupionymi dzięki środkom Rady Rodziców.
Gratulujemy wszystkim małym wykonawcom pięknej recytacji wierszy o tematyce
patriotycznej. Rodzice i nauczyciele są z Was dumni!
Organizatorzy konkursu to: Zespół Szkół w Woli Uhruskiej oraz Gminna Biblioteka
Publiczna w Woli Uhruskiej.
Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie konkursu były: p. Zofia Konieczna, p.
Jolanta Kozaczuk, p. Luiza Czerwińska.
1
Akt Zawierzenia
Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych
Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych wspólnie z Kgw Siedliszcze Nad Bugiem w naszym przedszkolu
3
Pielgrzymka na Jasną Górę
Jasna Góra, Msza Święta z okazji 100- lecia powstania Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej z udziałem przedstawicieli w liczbie 120 osób (dyrekcja, nauczyciele, dzieci, młodzież, rodzice i parafianie). Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. Karol Nasiłowski.
5
V Rajd "Śladami Żołnierzy AK i WiN"
Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Włóczykije" zaprasza uczniów i rodziców na V Rajd "Śladami Żołnierzy AK i WiN" organizowany przez Chełmski Oddział PTTK. Termin rajdu: sobota 12 kwietnia 2025r.
Rajd rozpocznie się w Chełmie. Zakończenie z ogniskiem i konkursem krajoznawczym będzie w Natalinie. Po uczestników przyjedzie autokar PTTK i po zakończeniu odwiezie nas do Woli Uhruskiej. Do przejścia ok 10 - 12km. Koszt - 30 zł członkowie PTTK, 40 zł - pozostali uczestnicy. Zapisy przez librusa do niedzieli 06.04.2025r. do godziny 20.00. Opiekun SKKT „Włóczykije” - Dorota Łubkowska
Konkurs plastyczny
Wyjazd do CHDKu
1 kwietnia klasy IV-Vlll uczestniczyły w wycieczce do Chełma. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna" podziwiając grę aktorską, scenografię i kostiumy. W ramach wycieczki odwiedziliśmy również McDonald's, gdzie zjedliśmy posiłek.
Dzień bez plecaka
Dzień bez plecaka to święto szkolne, podczas którego uczniowie przynoszą do szkoły przybory szkolne w nietypowych przedmiotach Jest to dzień zabawy, integracji i rozwijania pomysłowośc.
9
Światowy Dzień Autyzmu
Drodzy Uczniowie!
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia 2025
roku, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkola, uczniów i nauczycieli do
założenia niebieskich ubrań w dniu 1 kwietnia 2025 roku (wtorek). Kolor
niebieski symbolizuje wsparcie i zrozumienie dla osób ze spektrum autyzmu.
Razem możemy wyrazić naszą solidarność i wspierać wszystkich, którzy żyją ze spektrum
autyzmu. Pokażmy, jak ważne jest tworzenie przyjaznego i otwartego świata dla każdego!
Czekamy na Was w niebieskich strojach!
Agnieszka Jędruszczak, Elżbieta Matejuk, Marta Kuszneruk
Dzień bez plecaka
Wycieczka do Romanowa
27 marca 2025 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Romanowa, w którym znajduje się „Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Muzeum mieści się we dworze, w którym u dziadków ze strony matki wychowywał się Józef Ignacy Kraszewski. Do dworu wiedzie półkolista droga wznosząca się przed samym budynkiem i ograniczona wysokim murem. Przyszły pisarz wychował się właśnie w tym, parterowym domu, do którego przybył we wczesnym dzieciństwie. Dziadkowie opiekowali się nim do 15 roku życia, pilnując także edukacji wnuka – najpierw w Białej Podlaskiej, potem w Lublinie. Józef Ignacy Kraszewski w Romanowie mieszkał przez 10 lat. Uczniowie mieli okazję obejrzeć rękopisy i dziewiętnastowieczne wydania dzieł J. I. Kraszewskiego, jego rysunki, akwarele, obrazy olejne, szkice ołówkowe, fotografie i dokumenty rodzinne, także osobiste przedmioty po pisarzu i rodzinie, a wśród nich zabawkę z lat dziecięcych Józefa Ignacego – porcelanową psią budkę. Ponadto uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji muzealnej „Z historii pisma i książki”, gdzie ćwiczyli pisanie gęsim piórem, maszyną do pisania oraz na tablicy interaktywnej. Następnie uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, poruszając się zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji, rozwiązując zagadki. Na zakończenie wycieczki odbyło się pieczenie kiełbasek. „Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym - „Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego.” (http://www.muzeumkraszewskiego.pl/.../konkurs-plastyczny...). Uczniom towarzyszyły wychowawczynie: p. Zofia Konieczna, p. Luiza Czerwińska, p. Barbara Stęplewska, p. Iwona Krzyżanowska, p. Jolanta Kozaczuk oraz p. Bożena Orłoś – Dąbrowska. Kierownikiem wycieczki była p. Agnieszka Jędruszczak.
3
Sukces Zuzi Dubij w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Zuzia Dubij najlepsza w powiecie!
Dziś odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę i gminę reprezentowali: Jakub Semeniuk z kl. VII, Filip Nafalski z kl. VIIIb oraz Zuzanna Dubij z kl. VIII a. Z testem wiedzy z zakresu pożarnictwa najlepiej poradziła sobie Zuzia jednocześnie kwalifikując się do części ustnej. W tym etapie nasza uczennica pokonała koleżanki z innych gmin zajmując I miejsce
Gratulujemy Zuzi sukcesu i życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich!
Opiekunowie: Sławomir Tokarski oraz Małgorzata Kosacka
Szkolny Konkurs Recytatorski kl. IV-VIII z okazji 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej
Dziś odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. IV-VIII z okazji 100- lecia powstania Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Uhruskiej Uczniowie pięknie recytowali wiersze naszego patrona Józefa Ignacego Kraszewskiego, ale także Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka czy Ludwika Jerzego Kerna. Recytujących oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca p. Ewa Grum, członek p. Agnieszka Jędruszczak oraz p. Dorota Pawłowska.
Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Zuzanna Dubij kl. VIII a
II miejsce Martyna Chamelczuk kl. VIII a
III miejsce Oliwia Wawron kl. VI
Wyróżnienia: Mateusz Dąbrowski kl. VIII a oraz Aleksandra Stasiejko kl. IV
Uczniów przygotowały polonistki: Jolanta Kuśmierczyk oraz Iwona Salnikow
Nagrody książkowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Uhruskiej, natomiast kubki z okazji 100- lecia szkoły Rada Rodziców.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Organizator: Małgorzata Kosacka oraz Ewa Grum
1
Archiwum Aktualności
- liczba odwiedzin: 57109