• Aktualności

      • Nr konta Rady Rodziców

      • Wpłat na ubezpieczenie należy dokonywać na konto Rady Rodziców tj. 

       Rada Rodziców w Woli Uhruskiej

       ul. Gimnazjalana 34, 22-230 Wola Uhruska

       Nr konta Bankowego: 53 8195 0009 2005 0090 0303 0001

       Do dnia 30 Września 2023r. 

      • Dzień jabłka

      • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

       a jako przekąska niezwykle sycące…

       Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

       Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

       Dzisiaj, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Przedszkolaki chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały pyszności, które później degustowały.

      • Sukces zapaśników!

      • 28 września 2023 r. zapaśnicy z naszej szkoły wzięli udział w turnieju zapaśniczym. Drużyna z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej zdobyła I miejsce w kwalifikacjach do finału w Warszawie organizowanych przez prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego pana Andrzeja Suprona. Turniej sponsorowany był przez PZU. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

      • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

      • 27 września, z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Podczas imprezy, jej uczestnicy mogli oddać głos w konkursie na "Super Chłopaka", którym został uczeń klasy IV- Radosław Pakuła.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

       Opiekunowie SU:

       p. Joanna Dubij i p. Iwona Salnikow

      • Wycieczka do Kosmoparku i na pokazy z fizyki

      • W piątek 22 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do miejsca, które potrafi wzbudzić wiele emocji czyli Kosmoparku. Uczniowie coraz częściej interesują się otaczającym ich wszechświatem, czymś co jest dla nich nieosiągalne… a tym bardziej ciekawe. Grupa 30 osobowa ruszyła w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania. Wyjazd ten łączył przyjemne z pożytecznym. Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami, poprzez które możemy poznawać naukę, odnalezli odpowiedź na nurtujące ich pytania a ponadto dobrze się bawiły. W KOSMOPARKU było wiele ciekawych stacji.

       Ponadto w ramach relaksu wybraliśmy się na pokazy z fizyki do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Młodzież mogła zaobserwować, jak i gdzie wykorzystujemy fizykę w codziennym życiu. W tym roku tematyka pokazów była następująca: „Ciśnienie (nie)atmosferyczne”, „Mechanika”, „Akustyka” i „Elektromagnetyzm”. Był to ciekawy dzień pełen wielu wrażeń.

      • Wycieczka do Sejmu RP

      • Dnia 21 września szkolna delegacja dzieci i młodzieży z naszej gminy (SP Wola Uhruska, Uhrusk, Macoszyn), na zaproszenie Posła na Sejm RP Marcina Kamila Duszka, uczestniczyła w Wycieczce do Warszawy. W grupie 36 uczestników, pod opieką Pana Dyrektora Mirosława Koniecznego, Pani Elżbiety Matejuk i Pani Joanny Dubij, znaleźli się: uczniowie i absolwenci wyróżniający się w nauce, piłkarze LKS  „Vitrum”, zapaśnicy, tancerze ZPiT  „Kresowiak” oraz ministranci. Mieliśmy okazję zwiedzić Sejm RP. Po obiedzie w sejmowej stołówce udaliśmy się do kina, starsze dzieci na projekcję filmu „Siła moich marzeń”, młodsze ogłądaly film przygodowy pt.  „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”. Dziękujemy Panu Marcinowi Kamilowi Duszkowi za pamięć i zaproszenie. Wyjazd dostarczył nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

      • Wyjazd do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie

      • 21 września 2023r. uczniowie klasy VIII i VII a pojechali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie na Dni Otwarte z Państwową Inspekcją Pracy pod hasłem "Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną szkoły. Brali udział w pokazach sprzętu służb mundurowych i medycznych.

       Mieli okazję obserwować jak zespół ratownictwa medycznego wspólnie ze strażakami i policją ratował przygniecionego przez maszynę rolniczą.

       Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i wojskowa grochówka.

      • Dzień Przedszkolaka

      • „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

      • WYBRALIŚMY SAMORZĄD SZKOLNY ;)

      • 14 września społeczność szkolna wzięła udział w wyborach Samorządu Uczniowskiego.

       Na liście wyborczej znalazło się 10 kandydatów na stanowisko przewodniczącego SU z klas IV-VIII.

       W wyniku głosowania wyłoniono Zarząd SU:

       Przewodnicząca - Zuzanna Dubij (kl. 7A)

       Z-ca przewodniczącej - Julia Hołowacz (kl. 6A)

       Sekretarz - Wiktoria Zalewska (kl. 8A)

       Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej współpracy

      • "Klasa z drewna"

      • W dniach 7-10 sierpnia 2023 r. zespół w składzie:

       1. Mirosław Konieczny

       2. Dorota Łubkowska

       3. Marta Kuszneruk

       4. Agnieszka Mikulska

       5. Małgorzata Kosacka

       6. Jolanta Kozaczuk

       7. Anna Hanuszkiewicz

       8. Przemysław Kuryś

       9. Jolanta Szachałaj

        opracował wniosek celem udziału Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej w Konkursie Lasów Państwowych "Klasa z drewna". Komisja powołana przez Dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych pozytywnie rozpatrzyła nasz wniosek na budowę drewnianej architektury przy szkole w kwocie 100 000 zł. Gratulujemy!!

       #lasypaństwowe #cilp

   • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    brak danych