• Aktualności

      • Żegnamy Panią Gabrysię

      • Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 67 lat zmarła mgr Gabriela Jankowska, z domu Kędzierawska- emerytowany pedagog szkolny, nauczyciel kształcenia specjalnego, doradca zawodowy, lider ds. promocji szkoły i przedszkola.

       Pani Gabrysia należała do grona osób bardzo otwartych, życzliwych, radosnych i serdecznych; bezinteresownie zaangażowanych na rzecz drugiego człowieka; kochających dzieci i zawsze im szczerze oddana.

       Rodzinie składamy wyrazy współczucia

      • Alicja Nowosad- Mistrzyni Polski

      • 10 stycznia 2023 r. rozpoczęliśmy cykl z spotkań z „Interesującymi ludźmi” z gminy Wola Uhruska. Cykl miała zaszczyt otworzyć absolwentka Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Woli Uhruskiej- Mistrzyni Polski w zapasach kobiet Alicja Nowosad

       Swoją przygodę ze sportem zapaśniczym rozpoczęła jako uczennica 6 klasy w sekcji zapaśniczej powstałej przy szkole. Jej trenerem był Jerzy Krasowski. Alicja dzięki swojemu zaangażowaniu i włożonej pracy podczas zajęć treningowych dość szybko zaczęła osiągać sukcesy. Medale w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach zdobywała już w grupie młodziczek (12-15 lat), a następnie w grupie kadetek (15-17 lat) w której została mistrzynią Polski. W grupie juniorek w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Dzięki osiąganym sukcesom w Mistrzostwach Polski i Międzynarodowych Turniejach, w których zdobyła osiem medali w tym tytuł mistrzyni Polski została powołana do kadry narodowej i dostąpiła zaszczytu reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata i Europy. W 2021 roku zajęła piąte miejsce podczas rozgrywanych w Bułgarii Mistrzostwach Europy Kadetek (15-17 lat). W tym roku powołana została do kadry narodowej i objęta jest perspektywicznym programem szkoleniowym do tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy. Jest uczennicą IV LO w Chełmie i zawodniczką najlepszego klubu w Polsce w zapasach kobiet tj. Miejskiego Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm.

       Inne osiągnięcia:

       • I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet w Wierzbicy

       • II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet we Włodawie

       • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodzików w zapasach- styl wolny i zapasach kobiet.

       Jesteśmy dumni, iż nasza absolwentka odnosi tak ogromne sukcesy promując naszą małą ojczyznę.

       Życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz wielu osiągnięć sportowych!

      • Rodzinne kodowanie

      • Serdecznie zapraszamy Państwa (rodziców, opiekunów) do wzięcia udziału w drugiej edycji „Godzinnego Kodowania” wraz z dziećmi w okresie ferii zimowych 20 stycznia 2023 r. W naszym przypadku będzie to rodzinne kodowanie i przygoda z robotyką na bazie zestawów Lego Education. Celem „Godziny Kodowania” jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny tego roku na nauce kodowania (programowania) poprzez zabawę z klockami lego i programowanie przyjaznym dla dzieci środowisku Scratch. Jest to również okazja by poznać zestawy Lego Education na których pracują wasze dzieci. Zapisy do piątku 19 stycznia 2023 drogą telefoniczną ( pod numerem tel. 693254373 - w smsie podam imię i nazwisko dziecka i godzinę warsztatów) oraz bezpośrednio u nauczyciela prowadzącego robotykę w piątek 13 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta adresowana jest do dzieci oddziałów przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz klas IV- VIII. Przy tej okazji przypominam o składce na materiały na II semestr w wysokości 100 zł. 

       Harmonogram warsztatów

       9:00 – 10:30 – dzieci z oddziałów przedszkolnych 

       10:30 - 12:00 - dzieci z oddziałów wczesnoszkolnych 

       12:00 – 13:00 – dzieci z klas IV-VIII

       Pierwszeństwo mają dzieci uczestniczące w zajęcia z robotyki.

      • Rocznica śmierci Leona Kunickiego

      • Leon Kunicki urodził się 28 czerwca 1828 w Siedliszczu nad Bugiem, zmarł 8 stycznia 1873 w Warszawie, pochowany na cmentarzu parafialnym w Uhrusku.

       Dziś mija 150 rocznica śmierci pisarza, rysownika i karykaturzysty, powszechnie uważanego za piewcę ziem nadbużańskich, jednego z bardziej znanych w przeszłości mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.

        

      • Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi

      • Spotkanie uczniów z naszą absolwentką Alicją Nowosad- Mistrzynią Polski w zapasach odbędzie się 10 stycznia 2023 roku o godz. 10.40 w hali sportowej.

       Fot. ULKS Olimpijczyk Chełm

   • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    brak danych