W ostatnią, słoneczną niedzielę kwietnia uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Ogólnopolskich Biegach Ekologicznych. Czworo zajęło premiowane lokaty. Dzięki pomocy Super Rodziców, dzieciaki spędziły aktywnie ten wolny od szkoły dzień. Pomiędzy startami nie było czasu na nudę -rebusy i układanki z PPN oraz pyszna kiełbasa u KGW Wereszczyn. Brawo Sportowcy! M.Antoniuk
XXVIII Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne
- 7
Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Zwierzęta w poezji"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Zwierzęta w poezji".
W rywalizacji konkursowej udział wzięło 29 uczniów z klas I - III.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów, którzy będą reprezentować szkołę w konkursie powiatowym.
Miejsca I - Anastazja Kułacka kl.I
Aleksandra Stasiejko kl.III
Miejsca II - Jan Matejuk kl. IIa
Kacper Wojtak kl.III
Miejsca III - Lena Dmitruk kl.I
Kamila Cenkiel kl.III
Ponadto jury przyznało wyróżnienia:
Zlata Denysiuk kl.I
Zofia Tokarska kl.IIa
Lena Pasławska kl.III
Maria Sosno kl.III
Laureaci otrzymali dyplomy
i nagrody książkowe.
Pozostałych 19 uczestników konkursu doceniono dyplomami oraz nagrodami pocieszenia.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za laureatów trzymamy kciuki na etapie powiatowym.
16
Szkolny Konkurs Recytatorski dla kl. IV-VIII- zapraszamy do udziału!
"Zaelektryzowani" czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty
Uczniowie klas I-III i 5-6 latki mogli aktywnie uczestniczyć w eksperymentach z zakresu fizyki i chemii dostosowanych do wieku odbiorców.
Była to wspaniała zabawa, połączona z nauką.
II miejsce na konkursie BRD
23 kwietnia 2024 r. dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD we Włodawie. Grupa młodsza w składzie: Szymon Kuczyński, Szymon Semeniuk, Oliwia Tomaszewska i Oliwia Wawron zajęła II miejsce , a grupa starsza: Julia Hołowacz, Szymon Hunek, Artur Zwierzyński- IV miejsce.
Opiekun: Małgorzata Kosacka
Gratulujemy!
Światowy Dzień Książki
Z okazji Światowego Dnia Książki w naszej grupie książkę dla rówieśników czytał Krzyś.
Kochana Ziemio!
Ziemio kochana, życzę Tobie dziś od rana , wielu lasów oraz gajów, a także szumiących ruczajów, mało śmieci, ale o to postarają się na pewno dzieci !!!
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, święto, podczas którego szczególną uwagę kierujemy na naszą planetę To dzień, który przypomina nam o konieczności dbania o nią.
Uczniowie kl. 2 a kształtując postawy proekologiczne wykonali Lapbooki, w których promują szerzenie dobrych nawyków oraz życie zgodnie z naturą by być bardziej eko.
Uwaga! Konkurs :)
Tydzień Biblijny za nami....
Tydzień Biblijny za nami.... ale czytaj Pismo Święte każdego dnia. Już niedługo wyniki pięknych prac plastycznych- Stary i Nowy Testament w oczach dziecka.
Katyń... ocalić od zapomnienia
Siedmioro uczniów z naszej szkoły 18 kwietnia 2024 r. wzięło udział w V Wojewódzkim Konkursie „Katyń ... ocalić od zapomnienia” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Hańsku.
II miejscew konkursie wiedzy zajął Hubert Borysiuk kl. 7A.
Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymała Zofia Boraczuk z kl. 7B.
Opiekunami naszych uczniów były panie: Wioletta Hołomiej i Jolanta Szachałaj.
Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!
Wzięliśmy udział w queście o Woli Uhruskiej
13 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w inauguracji questu „Wola Uhruska- Nadbużański skarb”. Pogoda dopisała, humory również, zwłaszcza, że udało się odkryć skarb Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej świetnej grze terenowej
Quest dostępny na aplikacji: Questy- wyprawy odkrywców
5
Przedszkolaki w CHDK-u
10 kwietnia 2024 r. odbył się wyjazd przedszkolaków do Chdk-u na spektakl muzyczny pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt".
Koło Misyjne zachęca do lektury Pisma Świętego w Tygodniu Biblijnym
Wycieczka do Opery Lubelskiej
4 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Opery Lubelskiej na bajkę muzyczną pt. „Kot w butach”.
Byliśmy zachwyceni kiedy w końcu nadszedł długo wyczekiwany moment – rozbłysły światła reflektorów, orkiestra rozpoczęła swój koncert, a scena zapełniła się różnymi postaciami. Naszą uwagę przykuwały piękne, wielobarwne stroje aktorów oraz scenografia. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności. Towarzyszyła jej wspaniała oprawa muzyczna, która pomagała zrozumieć uczucia postaci i wprowadzała w odpowiedni nastrój. Przedstawiona historia o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku wielokrotnie nas rozbawiła, momentami zasmuciła, wzruszyła i skłoniła do refleksji, ale na szczęście jak każda z bajek, dobrze się skończyła.
Korzystając z okazji naszej obecności w stolicy województwa, podążyliśmy za panią przewodnik „Szlakiem legend lubelskich”. Poznaliśmy historię miasta poprzez najciekawsze lubelskie opowieści i legendy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nie wolno dotykać kamienia nieszczęścia, gdzie i o czym śnił Leszek Czarny i skąd Lublin wziął swoją nazwę.
Rozemocjonowani, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy pod budynek naszej szkoły, gdzie już czekali na nas rodzice. Wycieczka nie tylko dostarczyła nam wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.
6
"Sposoby rozwiązywania konfliktów"
W dniu 26 marca 2024 roku w ramach innowacji Pedagogicznej w klasie 5 odbyły się zajęcia pt. "Sposoby rozwiązywania konfliktów". Na początku zajęć uczniowie brali udział w dwóch zabawach integrujących - wyścig z gazetami oraz balonami. W dalszej części zajęć rozwijano umiejętności identyfikowania przyczyn konfliktu i konstruktywnego reagowania w sytuacjach konfliktowych. Podczas spotkania wyświetlono film animowany "Most". Zwrócono uwagę na postawę głównych bohaterów i różne sposoby rozwiązywania konfliktu. Na zakończenie spotkania każdy uczeń wylosował niedokończone zdanie i udzielił na nie odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się rytualnym puszczeniem iskierki w krąg.
13
"Co to jest konflikt?"
W dniu 14 marca 2024 roku w klasie 6 odbyły się zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. "Co to jest konflikt?". Celem zajęć było rozwijanie umiejętności identyfikowania przyczyn konfliktu i konstruktywnego reagowania w sytuacjach konfliktowych. Uczniowie obejrzeli film animowany "Most". Następnie próbowali określić jakie postawy posiadają poszczególni bohaterowie. Podczas zajęć zwrócono uwagę na różne sposoby rozwiązywania konfliktu.
1
"Kolorowy potwór - gdy emocje biorą górę"
W dniu 13.02.2024 roku odbyły się zajęcia w przedszkolu w grupie u. p. Marty Zachariasz - Tulikowskiej pt. "Kolorowy potwór - gdy emocje biorą górę". Celem zajęć było rozpoznawanie i nazywanie uczuć w sposób werbalny i niewerbalny. Na wstępie zajęć pedagog przeczytała opowiadanie "Kolorowy potwór" Anny Llenas. Dzieci identyfikowały każdą emocję kojarząc ją z kolorem: żółty - radość, niebieski - smutek, zielony - spokój, siwy - strach, czerwony - złość i różowy - miłość. Następnie dzieci bawiły się kostką uczuć. Każde dziecko rzucało kostką i za pomocą mimiki twarzy pokazywało wylosowaną emocję. Na zakończenie spotkania dzieci wybrały jedną emocję i pokolorowały potworka.
1
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
- liczba odwiedzin: 38656