Wpłat na ubezpieczenie należy dokonywać na konto Rady Rodziców tj.
Rada Rodziców w Woli Uhruskiej
ul. Gimnazjalana 34, 22-230 Wola Uhruska
Nr konta Bankowego: 53 8195 0009 2005 0090 0303 0001
Do dnia 30 Września 2023r.
Wpłat na ubezpieczenie należy dokonywać na konto Rady Rodziców tj.
Rada Rodziców w Woli Uhruskiej
ul. Gimnazjalana 34, 22-230 Wola Uhruska
Nr konta Bankowego: 53 8195 0009 2005 0090 0303 0001
Do dnia 30 Września 2023r.
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
Dzisiaj, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Przedszkolaki chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały pyszności, które później degustowały.
28 września 2023 r. zapaśnicy z naszej szkoły wzięli udział w turnieju zapaśniczym. Drużyna z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej zdobyła I miejsce w kwalifikacjach do finału w Warszawie organizowanych przez prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego pana Andrzeja Suprona. Turniej sponsorowany był przez PZU. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”
27 września, z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Podczas imprezy, jej uczestnicy mogli oddać głos w konkursie na "Super Chłopaka", którym został uczeń klasy IV- Radosław Pakuła.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Opiekunowie SU:
p. Joanna Dubij i p. Iwona Salnikow
Powiat Włodawski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.
W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE kwartalnik - e-gazetkę prawną, pt.: „PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA WIZERUNKU W INTERNECIE”
kwartalnik-dla-mlodziezy-prawa-autorskie-i-ochrona-wizerunku-w-internecie-kwartal-iii.pdf
W piątek 22 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do miejsca, które potrafi wzbudzić wiele emocji czyli Kosmoparku. Uczniowie coraz częściej interesują się otaczającym ich wszechświatem, czymś co jest dla nich nieosiągalne… a tym bardziej ciekawe. Grupa 30 osobowa ruszyła w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania. Wyjazd ten łączył przyjemne z pożytecznym. Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami, poprzez które możemy poznawać naukę, odnalezli odpowiedź na nurtujące ich pytania a ponadto dobrze się bawiły. W KOSMOPARKU było wiele ciekawych stacji.
Ponadto w ramach relaksu wybraliśmy się na pokazy z fizyki do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Młodzież mogła zaobserwować, jak i gdzie wykorzystujemy fizykę w codziennym życiu. W tym roku tematyka pokazów była następująca: „Ciśnienie (nie)atmosferyczne”, „Mechanika”, „Akustyka” i „Elektromagnetyzm”. Był to ciekawy dzień pełen wielu wrażeń.
Dnia 21 września szkolna delegacja dzieci i młodzieży z naszej gminy (SP Wola Uhruska, Uhrusk, Macoszyn), na zaproszenie Posła na Sejm RP Marcina Kamila Duszka, uczestniczyła w Wycieczce do Warszawy. W grupie 36 uczestników, pod opieką Pana Dyrektora Mirosława Koniecznego, Pani Elżbiety Matejuk i Pani Joanny Dubij, znaleźli się: uczniowie i absolwenci wyróżniający się w nauce, piłkarze LKS „Vitrum”, zapaśnicy, tancerze ZPiT „Kresowiak” oraz ministranci. Mieliśmy okazję zwiedzić Sejm RP. Po obiedzie w sejmowej stołówce udaliśmy się do kina, starsze dzieci na projekcję filmu „Siła moich marzeń”, młodsze ogłądaly film przygodowy pt. „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”. Dziękujemy Panu Marcinowi Kamilowi Duszkowi za pamięć i zaproszenie. Wyjazd dostarczył nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
21 września 2023r. uczniowie klasy VIII i VII a pojechali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie na Dni Otwarte z Państwową Inspekcją Pracy pod hasłem "Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną szkoły. Brali udział w pokazach sprzętu służb mundurowych i medycznych.
Mieli okazję obserwować jak zespół ratownictwa medycznego wspólnie ze strażakami i policją ratował przygniecionego przez maszynę rolniczą.
Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i wojskowa grochówka.
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
Święto kreatywności i talentów
A jakie aktywności z tej okazji podjęli nasi przedszkolacy? Zobaczcie sami
14 września społeczność szkolna wzięła udział w wyborach Samorządu Uczniowskiego.
Na liście wyborczej znalazło się 10 kandydatów na stanowisko przewodniczącego SU z klas IV-VIII.
W wyniku głosowania wyłoniono Zarząd SU:
Przewodnicząca - Zuzanna Dubij (kl. 7A)
Z-ca przewodniczącej - Julia Hołowacz (kl. 6A)
Sekretarz - Wiktoria Zalewska (kl. 8A)
Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej współpracy
Informujemy, że informacja o Wielkiej Grze Terenowej, która odbyła się 1 czerwca 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ukazała się w czasopiśmie uniwersyteckim Wydział Filologiczny UMCS, wydanie online:
E. Białek, 2023. Delegacja Wydziału Filologicznego w Woli Uhruskiej, „Wiadomości Uniwersyteckie”, Nr 8/301 Sierpień, s.80-81, link:
https://phavi.umcs.pl/.../att.../2023/0804/105527-wu-301.pdf
Ponadto powstał także krótki filmik z przyjazdu studentów i wykładowców do Woli Uhruskiej:
W dniach 7-10 sierpnia 2023 r. zespół w składzie:
1. Mirosław Konieczny
2. Dorota Łubkowska
3. Marta Kuszneruk
4. Agnieszka Mikulska
5. Małgorzata Kosacka
6. Jolanta Kozaczuk
7. Anna Hanuszkiewicz
8. Przemysław Kuryś
9. Jolanta Szachałaj
opracował wniosek celem udziału Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej w Konkursie Lasów Państwowych "Klasa z drewna". Komisja powołana przez Dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych pozytywnie rozpatrzyła nasz wniosek na budowę drewnianej architektury przy szkole w kwocie 100 000 zł. Gratulujemy!!
#lasypaństwowe #cilp
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Letnią Artystyczną Etno-Szkołę, która była realizowana w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo kulturowe: odrodzenie folkloru na pograniczu ukraińsko-polskim” jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
*Ten post powstał dzięki wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Pełna odpowiedzialność za treść tego posta ponosi Zespół Szkół w Woli Uhruskiej. Ten post w żadnym wypadku nie może być uznany za odzwierciedlający stanowisko Unii Europejskiej, OU czy Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020
Zapraszamy na konferencję finałową projektu "Wspólne dziedzictwo kulturowe: odrodzenie folkloru na granicy ukraińsko-polskiej", która odbędzie się 13 lipca 2023 roku w Łucku Палац культури міста Луцька ul. Bogdan Chmielnicki, 1.
Projekt „Wspólne dziedzictwo kulturowe: Odrodzenie folkloru na granicy ukraińsko-polskiej” finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020
Celem konferencji jest podniesienie poziomu świadomości grup docelowych i beneficjentów końcowych projektu o niematerialnym dziedzictwie kulturowym granicy ukraińsko-polskiej, prezentacja wyników i produktów projektu/
Docelowa publiczność konferencji: przedstawiciele władz lokalnych, etnografowie, nosiciele niematerialnego dziedzictwa kulturowego, nauczyciele placówek artystycznych, innych placówek oświatowych, przedstawiciele mediów oraz wszyscy zainteresowani zagadnieniami związanymi z zachowaniem i popularyzacją niezmienionego dziedzictwa kulturowego.
Organizatorzy konferencji: Луцька музична школа 1 імені Фридерика Шопена Департамент культури Луцької міської ради (Rzeczpospolita Polska), Zespół Szkół w Woli Uhruskiej
Aby zarejestrować się na konferencję, wypełnij formularz rejestracyjny na stronie http://surl.li/isfry
Zapisy online trwają od 3 lipca do 10 lipca 2023 r.
Informujemy, że możemy zarejestrować tylko ograniczoną liczbę uczestników (50 osób) - nie więcej niż dwóch przedstawicieli tej samej organizacji (instytucje, instytucja)
Rejestracja uczestników odbędzie się w oparciu o zasady kolejki i zgodności uczestników konferencji docelowej odbiorców.
Udział w konferencji jest bezpłatny
Języki konferencji: ukraiński, polski
W razie pytań związanych z udziałem w konferencji finałowej prosimy o kontakt (099) 0290618 - Kateryna Nagirska, Koordynator projektu, lub mailowo project.common.cultural.heritage@gmail.com
*Przesłanie formularza rejestracyjnego nie oznacza automatycznego udziału w konferencji. Po przejrzeniu formularzy każdy uczestnik otrzyma osobny e-mail potwierdzający udział w konferencji oraz program konferencji
*Ten post powstał dzięki wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Pełna odpowiedzialność za treść tego posta ponosi Zespół Szół w Woli Uhruskiej. Ten post w żadnym wypadku nie może być uznany za taki odzwierciedlający stanowisko Unii Europejskiej, OU czy Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020
Uczniowie klasy VII przez cały rok szkolny 2022/2023 brali udział w metodyczno –
wychowawczej Innowacji Pedagogicznej „Relacje, które łączą”. Niniejsza innowacja miała na celu
poprawę relacji rówieśniczych oraz zintegrowanie zespołu klasowego.
Wszystkie prowadzone działania miały charakter prospołeczny, które uwrażliwiały uczniów na
doznania i przeżycia innych. Uczniowie poprzez swoje działania poznawali również swoje reakcje
w różnych sytuacjach. Nabyli umiejętność poprawnego komunikowania się z innymi członkami
grupy, co sprzyjało dobremu funkcjonowaniu w zespole i efektywnej współpracy. Dzięki podjętym
działaniom nauczyli się szanować siebie i innych, a także potrafią zaufać drugiej osobie.
Dostrzegają potrzeby rówieśników oraz zwracają uwagę na różnice między ludźmi. Innowacja
rozwinęła u uczniów kreatywność i wyobraźnię, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych
oraz samodzielnego i grupowego rozwiązywania problemów.
Zajęcia w ramach innowacji były prowadzone w kręgu. Podczas spotkań wykorzystywano różne
metody pracy – rundki, „burze mózgów”, rysunki, odgrywanie scenek, dyskusje, zabawy, gry
psychologiczne itp. Swobodna atmosfera zajęć powodowała korzystne nastawienie do
wykonywanych zadań przez uczniów. Udział w innowacji przyczynił się do kształtowania postaw
prospołecznych, których podstawą są opanowanie, tolerancja, życzliwość oraz rozumienie i
umiejętność działania na rzecz innych oraz dostrzeganie dobrych cech i zachowań u innych.
Serdecznie dziękuję uczniom klasy VII za wspólnie spędzony czas - Agnieszka Jędruszczak
Powered by aSc EduPage