W dniu dzisiejszym w ramach „Cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi” gościliśmy absolwentki naszej szkoły, Panią Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie – Arlenę Krawczuk oraz Panią Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie – Małgorzatę Klimczak. Podczas spotkania absolwentki zanurzyły się we wspomnieniach ze szkolnych lat i miały również okazję przywołać w pamięci wspaniałe chwile w trakcie rozmowy z emerytowanym Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiei i zarazem polonistką – Panią Urszulą Dąbrowską. Nie zabrakło również ciepłych i dobrych słów pod adresem nauczycieli żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do wieczności, a pracowali w latach nauki naszych gości. Na zakończenie spotkania absolwentki życzyły uczniom, aby tak jak one, czas spędzony w Szkole Podstawowej w Woli Uhruskiej wspominali zawsze z sentymentem, a zdobyta wiedza i umiejętności stanowiły dla nich klucz otwierający drogę do dalszego rozwoju.
Aktualności
Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi
- 6
Sukces Oli :)
16 listopada 2024r. nasza uczennica Aleksandra Stasiejko z kl. IV wzięła udział w Zawodach Pływackich „Wpłyń na pamięć Niepodległej” zorganizowanych w Chełmskim Parku Wodnym.
Ola zajęła II miejsce w kat. Open oraz III miejsce w kat. 2014-2015 stylem dowolnym.
Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!
Współpraca z PPP we Włodawie
W dniu 15 listopada 2024 roku odbyło się spotkanie z panią Justyną Torbicz Dyrektorem Poradni Psychologiczno Pedagogicznej we Włodawie z dyrekcją Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej oraz psychologiem zarówno naszej szkoły, jaki i pracownikiem poradni p. Bożeną Orłoś - Dąbrowską. Tematem spotkania było nawiązanie współpracy ze specjalistami, ponieważ dzięki specjalistycznym opiniom poradni, nauczyciele otrzymują informacje o uczniu, bardzo pomocne w dalszej pracy dydaktyczno - wychowawczej. Podczas rozmowy ustalono tematykę szkoleń dla nauczycieli, jaki i rodziców. Ponadto zaplanowano wspólne przedsięwzięcie, które odbędzie się po nowym roku, ale którego nie będziemy na razie zdradzać. Liczymy, że współpraca będzie owocna.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2024 roku
w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej będziemy obchodzić
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
tego dnia: ubierz się na żółto i dołącz do grona ludzi życzliwych
przygotuj i wrzuć do skrzynki życzliwości pozdrowienia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela
zróbmy wspólnie drzewo życzliwości(narysuj jesienny liść i napisz na nim kilka miłych słów lub pozdrowień)
Konkurs czytelniczy "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?"
13 listopada 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Uhruskiej oraz Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej zorganizowała konkurs czytelniczy „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”
Konkurs został zorganizowany w ramach innowacji czytelniczej „Moda na czytanie” oraz z okazji 130. rocznicy urodzin pisarza. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z kl. IIIa i IIIb. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Dziękujemy wychowawcom kl. III p. Jolancie Kozaczuk oraz p. Iwonie Krzyżanowskiej za przygotowanie uczniów.
I miejsca Zofia Tokarska oraz Jan Matejuk kl. IIIa
II miejsce Aleksandra Mojska kl. IIIa
III miejsce Oliwier Michałuś kl. IIIb
Wyróżnienie Szymon Sierpiński kl. IIIb
Organizatorzy: Ewa Grum i Małgorzata Kosacka
Gratulujemy!
Zajęcia plastyczne w grupie IV
"Jedno oko,drugie oko
A tu jest mój nos.
Jedno ucho,drugie ucho
Tu na głowie włos..."
Dziś dzieci z grupy IV przypominając sobie części ciała, wykonały w grupach takie piękne prace
Dzień Piżamy
W dniu 12 listopada 2024 roku w naszej szkole obchodzono "Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła" w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie, która organizowana jest z inicjatywy Fundacji "Gdy Liczy się Czas". Fundacja została założona przez rodziców dzieci, które chorowały tygodniami lub miesiącami na chorobę nowotworową. Dla wielu podopiecznych Fundacji, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom raz w roku zmieniamy nasze codzienne ubranie w piżamę. Jest to dzień solidarności z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze wsparcie finansowe w sumie 630,33 zł. W dniu dzisiejszym w ramach "Dnia Piżamy" odbyły się zawody w budowaniu wieży z poduszek oraz uczniowie projektowali swoje piżamy. Natomiast w świetlicy szkolnej przeprowadzono warsztaty plastyczno - techniczne, gdzie uczniowie wykonywali "Łapacze snów". Na korytarzu szkolnym przygotowano skrzydła, aby uczniowie "Obudzili w sobie Anioła". Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji była p. Agnieszka Jędruszczak i p. Agnieszka Omelczuk.
1
62 Rajd Parasolowy
Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne „Włóczykije” zaliczyło kolejny rajd w tym sezonie jesiennym. Tym razem z PTTK Oddział Chełm 11 osobowa grupa wraz z uczniami ze szkoły w Sawinie, Pawłowie, Okszowie i dorosłymi pasjonatami turystyki pieszej udała się w okolice Poleskiego Parku Narodowego. Był to już 62 Rajd Parasolowy. Przeszliśmy ponad 10 km w tym przez ścieżkę przyrodniczą „Spławy”, kończąc wędrówkę w Załuczyu Starym na terenie Ośrodka Muzealno – Dydaktycznego PPN. Tradycyjnie odbył się konkurs krajoznawczy, w którym wzięło udział 6 naszych uczniów. Z naszej grupy najlepiej poradził sobie z pytaniami Filip Nafalski osiągając ex aequo 2 wynik. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Na zakończenie rajdu zostały wręczone legitymacje nowych członków PTTK. Otrzymali je Mikołaj Szpyrka i Mikołaj Olszak. Posiadacz takiej legitymacji ma zniżkę na wszystkich rajdach organizowanych przez PTTK O/ Chełm. Jako indywidualny turysta może korzystać z ulg w obiektach prowadzonych przez PTTK ( schroniska, domy noclegowe, wypożyczalne sprzętu). Szczególne gratulacje należą się naszej debiutantce z klasy trzeciej. Magdalena Brańka dzielnie pokonała dystans 10km. Być może znajdą się jej naśladowcy z klas 3, 4 i 5. Do zobaczenia na kolejnych dwóch rajdach w tym roku kalendarzowym. Następny będzie już 23 listopada 2024r. Opiekun SKKT „Włóczykije” Dorota Łubkowska
106. rocznica odzyskania Niepodległości
11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość
Dziękujemy całej społeczności szkolnej i lokalnej
Wyjazd do kina kl. V-VIII
Klasy V-VIII wzięły dziś udział w wycieczce do kina Zorza w Chełmie na film pt. "Dziki robot". Po seansie zjedliśmy posiłek w Kebab Piri-Piri. W doskonałym nastroju wracamy do szkoły.
1
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa- jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki.
Z tej okazji cała społeczność szkolna wyruszyła w podróż do krainy bajek. Był to dzień magiczny, kolorowy i wesoły! Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z kl. III a, którzy w fantastyczny sposób przedstawili bajkę pt. „Kopciuszek ”
Na korytarzu szkolnym była możliwość zrobienia sobie sesji fotograficznej w bajkowej scenerii, której głównym motywem była bajka pt. „Alicja w krainie czarów”.
Dziękujemy bardzo wychowawczyni kl. III a- p. Jolancie Kozaczuk za pomoc w przygotowaniu uczniów do wspaniałego występu.
Ten bajkowy dzień zorganizowały Panie Małgorzata Kosacka oraz Joanna Dubij
24
Pamięć o zmarłych
Reprezentacja uczniów z SU wraz z opiekunem w imieniu całej społeczności szkolnej wybrała się 31 października 2024 r. na cmentarz parafialny, aby zapalić symboliczny znicz i uczcić pamięć o zmarłych pracownikach naszej szkoły
Dzień Dyni w szkole!
Tak świętowaliśmy Dzień Dyni!
Atrakcją tego dnia była gigantyczna dynia, która witała wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców promiennym uśmiechem.
2
Ślubowanie i Pasowanie pierwszoklasistów
25 października 2024roku odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów. W oprawie recytatorsko- wokalnej dzieci wyraziły swoją radość z bycia Polakiem oraz uczniem klasy pierwszej. W kolejnej części nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze ślubowali być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosną, być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan Dyrektor Mirosław Konieczny dokonał symbolicznego aktu pasowania, Pani Wicedyrektor Agnieszka Jędruszczak wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Rodzice przygotowali dzieciom upominki w postaci książek oraz smacznego tortu. Ostatnim punktem uroczystości było posadzenie pamiątkowego drzewa przez uczniów oraz rodziców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ksiądz Andrzej Lemieszek- proboszcz parafii, Pani Honorata Dyczkowska- przewodnicząca Rady Gminy, Pan Mariusz Jachimczuk- Sekretarz Gminy, Pani Justyna Plewa- Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewa Grum- Dyrektor Biblioteki Gminnej, Pani Małgorzata Kosacka- nauczyciel szkoły, Wychowawcy klas II-III wraz z uczniami, Rodzice, Poczet Sztandarowy w składzie Wiktor Dąbrowski, Martyna Chamelczuk, Lena Grodzka, uczniowie klas starszych – Zuzia Dubij- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, prowadząca uroczystość oraz Kamila Cenkiel – recytacja. Fotorelacja- Małgorzata Kosacka, przygotowanie uroczystości- wychowawcy klas I, Luiza Czerwińska, Zofia Konieczna.
14
Zachęcamy do zabawy 6 listopada 2024 r. (środa)
Przedszkolaki w CHDKu
Dziś dzieci z grupy III i II naszego przedszkola obejrzały spektakl muzyczny pt.,, Śpiąca Królewna,, Mieliśmy okazję utrwalić trzy magiczne słowa i dowiedzieliśmy się, że zawsze jest pora na zmianę, by stać się lepszym.
Projekt "Młode Głowy"
Drodzy Uczniowie i Rodzice!Uprzejmie informujemy, że przystąpiliśmy do programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”.Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany został przez Fundację UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno - społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie uczniów w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” oferuje cztery lekcje na każde półrocze, które dostosowane są do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Zawiera on szczegółowe scenariusze zajęć wraz z materiałami dla uczniów. Zajęcia będą prowadzone przez pedagoga, psychologa lub wychowawców. W naszej placówce Liderem Projektu jest p. Agnieszka Jędruszczak. Jej działania wspierane będą przez Koordynatora województwa lubelskiego.Bez wątpienia ważnym obszarem wsparcia dla dzieci i młodzieży pozostają osoby dorosłe, dlatego w projekcie MŁODE GŁOWY wspieramy również rodziców/opiekunów. W ramach dodatkowych działań przygotowany został program wspierający umiejętności rodzicielskie i pedagogiczne. Jest to cykl filmów szkoleniowych, webinarów na żywo i podcastów dla opiekunów dostępny za darmo na stronie mlodeglowy.pl.Głęboko wierzymy, że otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym jest możliwa, a razem możemy więcej!
Wycieczka do Romanowa
24 października 2024 roku uczniowie z klas 4, 5, 6, 7 i 8 z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie – patrona naszej Szkoły Podstawowej.
Wśród nadbużańskiej mozaiki pól, we wsi Romanów mieści się urokliwy dwór otoczony parkową zielenią. To właśnie tutaj dzieciństwo spędził jeden z najsłynniejszych polskich pisarzy, autor "Starej Baśni" - Józef Ignacy Kraszewski. Kraszewski pod opieką dziadków mieszkał w Romanowie do 15 roku życia, a serdeczny obraz tego miejsca zachował w sercu na długie lata. Obecnie budynek stanowi siedzibę muzeum poświęconego sylwetce pisarza, jego działalności artystycznej i życiu rodzinnemu. Wśród zgromadzonych zbiorów można wymienić kieszonkowy zegarek Kraszewskiego czy rękopis powieści „Starosta warszawski”. Uczniowie po obejrzeniu zbiorów muzealnych, wzięli udział w grze terenowej. Każda z uczestniczących w grze grup uczniów, poruszała się trasą oznaczoną na mapie i rozwiązywała hasła znajdujące się na drewnianych tabliczkach. Zadaniem uczestników gry było odnalezienie szczególnych miejsc i rozwiązanie hasła głównego. Wygrana grupa uczniów otrzymała pamiątkowe widokówki. Na zakończenie wycieczki wspólnie pieczono kiełbaski przy ognisku. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie wycieczki była p. Agnieszka Jędruszczak, p. Jolanta Kuśmierczyk, p. Elżbieta Matejuk oraz p. Alicja Zając.
1
Korzystając ze słonecznej pogody, uczniowie podczas zajęć w świetlicy wykonali zdjęcia pokazujące piękno jesiennej przyrody.
Archiwum Aktualności
- liczba odwiedzin: 60877