Wczoraj grupa najmłodsza z naszego przedszkola była na wycieczce do Żukowa. Ile radości sprawił dzieciom bezpośredni kontakt ze zwierzątkami nie da się opisać słowami.
Aktualności
Przedszkolaki na wycieczce w Żukowie
- 1
Wycieczka do Sejmu i Senatu
10 czerwca 2024 r. na zaproszenie Pani Poseł Anny Dąbrowskiej – Banaszek, uczniowie Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej oraz Szkoły Podstawowej w Macoszynie Dużym odwiedzili siedzibę Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Wyjazd był wyróżnieniem dla uczniów angażujących się w zajęcia dodatkowe z Zespołu Pieśni i Tańca „Kresowiak”, LKS Vitrum oraz sekcji zapaśniczej – Cement „Gryf” Chełm działających w gminie Wola Uhruska. Kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Jędruszczak, a opiekunami - pani Agnieszka Bartosik, pani Joanna Dubij i pani Agnieszka Omelczuk.
Przy ulicy Wiejskiej w Warszawie wszystkich uczestników wycieczki powitała Pani Poseł Anna Dąbrowska - Banaszek, gdzie po dokładnej kontroli i uzyskaniu przepustek weszliśmy do budynku Sejmu RP. Tam wraz z panem przewodnikiem wspólnie rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zaczęliśmy od makiety kompleksu sejmowego. Najważniejszym miejscem, które zwiedziliśmy była sala posiedzeń widziana z balkonu oraz hall, miejsce, gdzie posłowie udzielają wywiadów. Obejrzeliśmy tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Po licznych wrażeniach udaliśmy się do restauracji na pyszny obiad.
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice są bardzo wdzięczni Pani Poseł Annie Dąbrowskiej - Banaszek za poświęcony czas oraz wyjątkową lekcję historii i patriotyzmu. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał od Pani Poseł pamiątkowe gadżety, które będą przypominały niepowtarzalne chwile spędzone w Sejmie.
Na zakończenie naszej wycieczki nauczyciele wraz z uczniami pojechali do Farmy Iluzji w Trojanowie, gdzie na wszystkich czekały wyjątkowe atrakcje i moc niezapomnianych wrażeń np. Muzeum Iluzji, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Tajemnicza Kopalnia i wiele więcej.
8
80 – Rocznica Bitwy pod Wyrykami
W dniu 6 czerwca 2024 r. Dyrekcja Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej – p. Mirosław Konieczny i p. Agnieszka Jędruszczak na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach, Wójta Gminy Wyryki oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie uczestniczyli w uroczystych obchodach 80 – Rocznicy Bitwy pod Wyrykami, które odbyły się w Adampolu przy pomniku Żołnierzy AK poległych w Bitwie pod Wyrykami. Głównym gościem był pan kapitan Edmund Brożek - Prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Celem obchodów było oddanie czci i hołdu żołnierzom Armii Krajowej, bohaterom poległym w Bitwie pod Wyrykami.
8 maja 1944 r. w lesie koło Adampola została stoczona największa w powiecie włodawskim bitwa z Niemcami. Akcję zbrojną przeprowadziła Armia Krajowa – 7 pp Legionów Inspektoratu Chełm Obwód Włodawa pod dowództwem mjr Bolesława Flisiuka ps. „Jarema”. Żołnierzami podczas bitwy dowodził por. Stanisław Parzebudzki ps. „Mars” stojący na czele II Kompanii AK, który do pomocy wziął kilku żołnierzy z I Kompanii por. Ludwika Pałysa ps. „Ludwik”. Przewodnikiem w terenie był z-ca „Marsa” – wachmistrz Józef Dohojda ps. „Sępowicz”. Ogółem w bitwie wzięło udział 72. żołnierzy AK, z których 9. zginęło, a 3. zostało rannych.
W walce polegli: Leon Hulip ps. „Kula”, plut. Kazimierz Kotowski ps. „Kocio”, plut. Ludwik Mojsa ps. „Sęk”, Witold Pielach ps. „Kmicic”, szer. Józef Szyszko, Stanisław Tadyniewicz ps. „Twardowski”, Zbigniew Wołoszuk ps. „Zbyszek”. Nieznane są do dziś okoliczności zaginięcia żołnierza Stefana Wójcika ps. „Piorun".
Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. Polową. Podczas uroczystości miejsce miały wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci oraz montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem poległych Żołnierzy Armii Krajowej zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
W drodze powrotnej z uroczystości w Adampolu we wsi Zbereże pod kapliczką poświęconą pamięci komendanta Edwarda Taraszkiewicza "Żelaznego" i 66 żołnierzy obwodu włodawskiego WiN, poległych w walce z reżimem stalinowskim Dyrekcja Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej zapaliła znicz pamiętając o poległych.
Warsztaty robienia pizzy w Hańskiej Chacie.
Warsztaty robienia pizzy w Hańskiej Chacie.
KOCHANI RODZICE - dziękujemy!!!
Było pyyyyyysznie!
8
Udana wycieczka starszych grup przedszkolnych do "Alpaki u Bedenaka"
- 4
Dzień Dziecka 🎈🧸🧑🚒🚒 Fotorelacja kl. I-III
- 6
Dzień Dziecka w przedszkolu
Dziś wiele atrakcji miały nasze przedszkolaki z okazji obchodów Dnia Dziecka. Był to dzień wielu aktywności sportowych i kreatywnych, które dały dzieciom radość i uśmiech.
14
Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki miały okazję spotkać się ze strażakami z OSP Wola Uhruska
- 12
DZIEŃ DZIECKA Fotobudka i malowanie twarzy
- 6
Dzień Dziecka- fotorelacja kl. IV-VIII
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest „Dzień Dziecka”. Ten dzień jest bardzo lubiany w szkole przez wszystkich uczniów, nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa i wspólne świętowanie. W tym roku dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w przygotowanych atrakcjach.
Przed szkołą na dziedzińcu pan dyrektor Mirosław Konieczny uroczyście powitał wszystkich uczniów z klas 1 – 8 oraz z przedszkola.
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w grach i zabawach sportowych, odbyły się pokazy sprzętu strażackiego. Dzieci zwiedzały wieżę ciśnień i wystawę wyrobów Huty Szkła Nadbużanka.
Uczniowie klas starszych 4 – 8 uczestniczyli w queście. Dla klas 7 odbyła się lekcja edukacyjna z wojskiem, którą przeprowadził por. Marcin Zelent z 19. Nadbużańskiej Brygady OT z Chełma.
W hali GOSiR odbył się turniej w piłkę nożną. Chętni uczniowie brali udział w rajdzie rowerowym na trasie Wola Uhruska – Stulno - Sobiborski Park Krajobrazowy - Rezerwat Trzy Jeziora. W stołówce odbyły się warsztaty kulinarne – przygotowano sałatkę owocową oraz pyszne ciasteczka.
W klasie z drewna przeprowadzono warsztaty plastyczne. Dla wszystkich uczniów przygotowano pieczone kiełbaski oraz lody.
Serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która była fundatorem nagród dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Ten wyjątkowy dzień pozostawił dawkę pozytywnej energii w każdym z nas. To był piękny czas, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom
beztroskich, słonecznych dni, wiele radości i uśmiechu na twarzy
oraz spełnienia najskrytszych marzeń!
20
Edukacja z wojskiem
3 czerwca 2024 r. w auli Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej odbyły się zajęcia w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Jego głównym celem i założeniem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Tę ciekawą prelekcję poprowadził por. Marcin Zelent z 19. Nadbużańskiej Brygady OT w Chełmie.
6
Dzień Dziecka w naszej szkole
Wycieczka klas IV-VIII do Warszawy
Wycieczka klas IV-VIII do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz na Stadion Narodowy
9
"As ortografii"
Dziś w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „As ortografii”, w dwóch kategoriach: kl. IV-VI oraz VII-VIII SP. Wyniki wkrótc!
Kochani Uczniowie, drodzy Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej!!!!
Zbliża się 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka, w tym dniu otrzymujemy prezenty, a może w tym roku i my damy prezent? Komu? Daleko na misjach.... Nasi rówieśnicy z Papui Nowej Gwinei marzą o stolikach i krzesełkach... pomóżmy im i sprawmy radość na Międzynarodowy Dzień Dziecka dołączając do zbiórki. Każda złotówka się liczy. Koszt jednej ławki i dwóch krzeseł to kwota 400 zł. Będziemy jutro (środa) oraz 3 czerwca (poniedziałek) chodzić z puszką na ten cel. Dołącz do darczyńców.
Koło Misyjne
Gratulujemy!
IV rajd „Śladami Żołnierzy AK i WiN”
W sobotę 25 maja 2024 r. 8 osobowa grupa w męskim składzie ze szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Włóczykije” wzięła udział w IV rajdzie „Śladami Żołnierzy AK i WiN” zorganizowanym przez Chełmski Oddział PTTK. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Wincencina, gdzie z wieży widokowej można było podziwiać enklawę Poleskiego Parku Narodowego „Bagno Bubnów”. Potem trasa prowadziła w okolicach Wereszczyna i Andrzejowa. Po przejściu 12 km autokar przewiózł nas do Wytyczna. Tam na terenie Zgromadzenie zakonnego Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (Siostry Nazaretanki) było ognisko, kiełbaski i tradycyjnie konkurs krajoznawczy. Z naszej grupy wzięło w nim udział 6 uczniów. Hubert Borysiuk był w grupie z największą liczbą zdobytych punktów.
Przedszkolaki składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy
„Stajnia w Sadzie”
24 maja 2024 r. grupa pięciolatków wybrała się z wizytą do czworonożnych przyjaciół -koników- ile fantastycznych emocji można było zobaczyć na buziach dzieci, gdy jeździły wierzchem lub karmiły zwierzęta marchewką, wiele fajnych zajęć, poczęstunek, nauka łagodnej komunikacji, kontakt z przyrodą itd. sprawiły, że miejsce to zostanie w naszej pamięci na długo
4
Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie ze słowem, pięknym i prawdziwym”
24 maja 2024 r. w auli szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie ze słowem, pięknym i prawdziwym” dla kl. IV-VIII zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli Uhruskiej
Komisja konkursowa w składzie:
- wicedyrektor p. Agnieszka Jędruszczak- przewodnicząca
- p. Dorota Pawłowska- członek
- p. Ewa Kopycińska- członek
wyłoniła najlepszych recytatorów:
I miejsce- Wiktoria Antoniszewska kl. VIII
II miejsce- Martyna Chamelczuk kl. VII a
III miejsce- Oliwia Wawron kl. V
Wyróżnienia: Emilia Oniszko kl. VIII oraz Agnieszka Krynica kl. VII b
Zwycięzcom gratulujemy
Archiwum Aktualności
- liczba odwiedzin: 60842