Aktualności
Wyjazd kl. I - lll do kina na film pt. ,,O psie, który jeździł koleją"
10 października świętujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji.
Zdrowie psychiczne nie oznacza zatem jedynie braku chorób. Przejawia się również w:
poczuciu własnej wartości
zdolności do własnego rozwoju
odpowiedzialności za swoje życie (decyzje, trudności, sukcesy)
zaangażowaniu w życie społeczne, pracę, związek.
Oto co może zrobić każdy z nas, aby pielęgnować swoje zdrowie psychiczne:
- obserwuj swoje emocje i myśli, dziel się nimi z innymi, pozwoli to zmniejszyć napięcie emocjonalne
- zadbaj o kontakt z naturą
- postaraj się być aktywnym fizycznie ( formę aktywności dostosuj do swoich potrzeb i możliwości)
- pielęgnuj te relacje, które Cię wzmacniają, pozwól sobie zakończyć te, które Cię osłabiają
- zaplanuj drobne przyjemności
- pozwól sobie na spontaniczną radość i zabawę
- przywołuj w myślach swój idealny dzień, spróbuj go,, poczuć’’ wszystkimi zmysłami
- śmiało powiedz ,, nie’’, odmawiaj bez potrzeby tłumaczenia się, gdy nie masz na coś ochoty
- sięgaj po pomoc pedagogiczną, psychologiczną, kiedy czujesz, że samemu ciężko Ci uporać się z trudną dla Ciebie sytuacją.
W szkole na tablicy na I piętrze pedagog p. Agnieszka Jędruszczak umieściła informacje na temat pielęgnowania zdrowia psychicznego. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami.
„Relacje, które łączą” w klasie 6
W dniu 10 października 2023 roku w ramach Innowacji Pedagogicznej „Relacje, które łączą” w klasie 6 a przeprowadzono warsztaty na temat „Jestem wśród życzliwych”. Postawa wzajemnego szacunku i życzliwości drogą do budowania pozytywnych relacji.” Podczas spotkania kształtowano umiejętności wskazywania zachowań, które sprzyjają budowaniu przyjaznych relacji opartych na szacunku.
Uczniowie wyrażali swoje refleksje na temat tego, co mogą zrobić, aby mieć dobre relacje z innymi ludźmi. Wskazywali także, czym różni się człowiek od przedmiotu. Wymieniali różnice, które dostrzegają pomiędzy postaciami przedstawionymi na fotografiach. Głównym punktem warsztatów było określenie przez uczniów, co może wyrosnąć z korzeni krzaka cierniowego, a co z korzeni jabłoni. Podczas tego ćwiczenia uczniowie zostali uświadomieni o konsekwencjach zachowań społecznych i aspołecznych.
Na zakończenie pedagog podkreśliła, że różnice indywidualne są cechą ludzi i stanowią o ich wartościach. Ważne jest to, co wspólne oraz poszanowanie godności drugiego człowieka.
Terminarz eliminacji konkursów przedmiotowych
Dentobus w naszej szkole!
Dziś naszą szkołę odwiedził DENTOBUS Mobilny Gabinet Stomatologiczny Chętni uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego (finansowanego przez NFZ) przeglądu jamy ustnej oraz zabiegów profilaktycznych.
"Witaminki, witaminki...".
Na zajęciach w świetlicy dzieci robiły owocowe szaszłyki, które potem wspólnie zjadły z wielkim apetytem.
Innowacja "Relacje, które łączą"
W Zespole Szkół w Woli Uhruskiej w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej w tym roku szkolnym realizowana jest Innowacja Pedagogiczna „Relacje, które łączą” w trzech klasach szkoły podstawowej – 5a, 6a, 7b oraz we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. Celem spotkań jest integracja zespołów klasowych i przedszkolnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz nauka rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Uczniowie z wybranych klas, są już po pierwszych zajęciach z pedagogiem p. Agnieszką Jędruszczak
2
Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej w naszej szkole
Od kilku lat humaniści naszej szkoły we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Woli Uhruskiej przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy „książkę nastrojową, napisaną barwnym językiem, a zarazem donośną i sugestywną w swoim patriotycznym przekazie” jak pisał Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym liście. Była to powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Pan dyrektor Mirosław Konieczny powitał przybyłych gości w osobach: Pani Ewa Grum – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Urszula Dąbrowska i Krystyna Wrześniewska – emerytowane nauczycielki, Pani Zofia Młynarska oraz Pan Roman Szewc jako przedstawiciele Klubu Seniora w Woli Uhruskiej, Pani Agnieszka Antoniszewska – przedstawiciel rodziców oraz Pani Izabela Antoniszewska – absolwentka naszej szkoły, a także chętni uczniowie z klas 4-8. Wszyscy uczestnicy ciekawie i wyjątkowo sugestywnie zinterpretowali treść fragmentów powieści przy szumie płynącej rzeki i malowniczej scenografii. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę.
Uroczystość została zorganizowana przez nauczycieli humanistów: Jolantę Kuśmierczyk, Iwonę Salnikow, Małgorzatę Kosacką, Jolantę Szachałaj oraz Wiolettę Hołomiej.
9
Dzień Chłopaka w kl. VI
Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Rodzicom za zorganizowanie integracyjnego wyjścia do pizzerii z okazji Dnia Chłopaka
2
Cykl spotkań z interesującymi ludźmi
4 października 2023 r. w ramach Cyklu spotkań z interesującymi ludźmi mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole księdza proboszcza parafii Wola Uhruska - Andrzeja Lemieszka
1
Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych!
Dzień Chłopaka w naszej szkole!
- 7
Nr konta Rady Rodziców
Wpłat na ubezpieczenie należy dokonywać na konto Rady Rodziców tj.
Rada Rodziców w Woli Uhruskiej
ul. Gimnazjalana 34, 22-230 Wola Uhruska
Nr konta Bankowego: 53 8195 0009 2005 0090 0303 0001
Do dnia 30 Września 2023r.
Dzień jabłka
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
Dzisiaj, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Przedszkolaki chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały pyszności, które później degustowały.
2
Sukces zapaśników!
28 września 2023 r. zapaśnicy z naszej szkoły wzięli udział w turnieju zapaśniczym. Drużyna z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej zdobyła I miejsce w kwalifikacjach do finału w Warszawie organizowanych przez prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego pana Andrzeja Suprona. Turniej sponsorowany był przez PZU. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”
Dzień Chłopaka w klasie V
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
27 września, z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Podczas imprezy, jej uczestnicy mogli oddać głos w konkursie na "Super Chłopaka", którym został uczeń klasy IV- Radosław Pakuła.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Opiekunowie SU:
p. Joanna Dubij i p. Iwona Salnikow
Kwartalnik „PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA WIZERUNKU W INTERNECIE”
Powiat Włodawski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.
W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE kwartalnik - e-gazetkę prawną, pt.: „PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA WIZERUNKU W INTERNECIE”
kwartalnik-dla-mlodziezy-prawa-autorskie-i-ochrona-wizerunku-w-internecie-kwartal-iii.pdf
Wycieczka do Kosmoparku i na pokazy z fizyki
W piątek 22 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do miejsca, które potrafi wzbudzić wiele emocji czyli Kosmoparku. Uczniowie coraz częściej interesują się otaczającym ich wszechświatem, czymś co jest dla nich nieosiągalne… a tym bardziej ciekawe. Grupa 30 osobowa ruszyła w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania. Wyjazd ten łączył przyjemne z pożytecznym. Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami, poprzez które możemy poznawać naukę, odnalezli odpowiedź na nurtujące ich pytania a ponadto dobrze się bawiły. W KOSMOPARKU było wiele ciekawych stacji.
Ponadto w ramach relaksu wybraliśmy się na pokazy z fizyki do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Młodzież mogła zaobserwować, jak i gdzie wykorzystujemy fizykę w codziennym życiu. W tym roku tematyka pokazów była następująca: „Ciśnienie (nie)atmosferyczne”, „Mechanika”, „Akustyka” i „Elektromagnetyzm”. Był to ciekawy dzień pełen wielu wrażeń.
3
Zbiórka karmy!
Archiwum Aktualności
- liczba odwiedzin: 60874