• Aktualności

      • Fotorelacja z wycieczki do Lublina klas IV-VI

      • W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły odwiedzili Teatr Muzyczny w Lublinie i obejrzeli spektakl pt. "Pinokio". Przedstawienie zachwyciło wszystkich cudowną oprawą muzyczną, wspaniałą grą aktorską oraz choreografią, barwnymi kostiumami i ciekawą scenografią. Dostarczyło wielu wrażeń i wzruszeń. Po spektaklu udaliśmy się do Kozłówki, gdzie zwiedziliśmy zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich.

       W doskonałym nastroju wróciliśmy do domu.

      • Spotkanie z Panem Andrzejem Misztalem

      • W dniu dzisiejszym w ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi, odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Misztalem, miejscowym artystą malarzem, poetą i animatorem kultury.

       Po dyskusji na temat sztuki, kultury i dotychczasowej działalności artystycznej p. Andrzeja, odbyły się zajęcia plastyczne dla młodzieży, polegające na własnej interpretacji obrazów naszego artysty w technice fotokolażu.

       Spotkanie odbyło się w miłej i twórczej atmosferze.

      • Spotkanie robocze w ramach projektu Wspólne Dziedzictwo Kulturowe

      • W związku z realizacją projektu ,,Wspólne dziedzictwo kulturowe: odrodzenie folkloru na pograniczu ukraińsko- polskim", w poniedziałek dnia 3 kwietnia 2023 roku  w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej gościła delegacja ze Szkoły Muzycznej Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Łucku, w osobach pani dyrektor Olgi Czuriny i wicedyrektor Pani Oleny Bohdan- Opeidy. Gospodarzami spotkania roboczego byli: pan Mirosław Konieczny dyrektor Zespołu Szkół oraz pani Jolanta Szachałaj- wicedyrektor. 

       Obrady trwały kilka godzin i były poświęcone szczegółom organizacji Letniej Etno-szkoły oraz części Festiwalu, która odbędzie  się 17 czerwca w Woli Uhruskiej. Delegacja zwiedziła obiekty infrastruktury, opracowano kryteria rekrutacji uczestników, harmonogram zajęć warsztatowych. Omówiono najistotniejsze dla realizacji projektu zagadnienia bieżące oraz zaplanowano działania na następny miesiąc. 

       We wtorek rano delegacja udała się do Urzędu Gminy na spotkanie z Wójtem Gminy Wola Uhruska  panem Janem Łukasikiem, gdzie z zadowoleniem podsumowano dotychczasową współpracę i zaplanowano na czerwiec  spotkanie przedstawicieli władz miasta Łucka i Woli Uhruskiej.

      • Kolejna wyprawa 6-latków😉📖📕

      • W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy najstarszej zgodnie z tematyką tygodnia wykonały samodzielnie własne książeczki.

       Dzisiaj natomiast wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. „Zerówkowicze” z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Małgosia opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz zasady poszanowania książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.

      • Wielkie serce uczniów z kl. II

      • Dzieci z klasy II podczas zajęć z religii w Wielkim Poście, rozmawiały jak mogą pomóc innym. Przyniosły zebrane przez siebie nakrętki, które wspólnie wrzuciły do serca znajdującego się obok szkoły.

      • 44 Rajd Wiosenny

      • Sezon rajdowy rozpoczęty. 15 osobowa grupa ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego „Włóczykije” wraz z 2 opiekunami uczestniczyła w sobotę 25 marca 2023 r. w 44 Rajdzie Wiosennym. Organizowany przez Chełmski Oddział PTTK prowadził przez teren Chełmskiego Parku Krajobrazowego i jego okolicach. Trasa nie była przypadkowa, bo w tym roku obchodzimy 40 lecie utworzenia tego obszaru chronionego. Byliśmy też w Rudce, Żalinie i Świerżach, gdzie są pomniki poświęcone Powstaniu Styczniowemu. 160 lat temu w okolicach tych miejscowości miały miejsce bitwy powstańców z wojskiem rosyjskim. Po pieszym przejściu przez Las Żaliński dotarliśmy do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Brzeźnie, gdzie odbył się konkurs krajoznawczy. 8 osób z naszego koła otrzymało upominki za udział, a Martyna Chamelczuk znalazła się w gronie laureatów, zdobywając ex aequo 1 miejsce. Kolejne 2 osoby z naszego koła wstąpiły w szeregi PTTK i otrzymały legitymację członkowską. Dziękuję Pani Anecie Brus – Dąbrowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad naszymi wędrowcami. Dorota Łubkowska - opiekun SKKT „Włóczykije”.

      • Dni otwarte w UMCS

      • 24 marca grupa uczennic z klasy siódmej uczestniczyła w Drzwiach Otwartych na Wydziale Filologicznym UMCS na kierunku RUSYCYSTYKA. Program zawierał prowadzone przez wykładowców oraz studentów prezentacje, warsztaty dla uczniów, pokazy oraz słodki poczęstunek. Naszą wizytę umiliły ciepłe wspomnienia pracowników Wydziału Filologicznego Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa ze spotkań w Woli Uhruskiej, które odbywały się w ramach współpracy naszej szkoły z uczelnią.

      • Etap powiatowy OTWP Młodzież zapobiega pożarom

      • 24 marca 2023 r. o godz. 10.00 rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” w PSP we Włodawie.

       Uczniowie z całego powiatu włodawskiego zjechali się w tym dniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie by rywalizować o palmę pierwszeństwa i możliwość wyjazdu na eliminacje wojewódzkie. Zespół Szkół w Woli Uhruskiej reprezentowało 4 uczniów. Najpierw uczniowie napisali test wiedzy składający się z 40 pytań. Następnie po wyłonieniu 3 najlepszych osób rozpoczęto eliminacje ustne polegające na odpowiedzi na trzy wylosowane pytania.

       W II kategorii wiekowej I miejsce zajął Jakub Semeniuk z kl. V

       Jakub będzie reprezentował naszą szkołę oraz powiat włodawski podczas eliminacji wojewódzkich OTWP 27 kwietnia w Lublinie.

       Gratulujemy!!!

       Fot. PSP we Włodawie

      • Spotkanie z prof. dr hab. Feliksem Czyżewskim

      • Dziś przyjechał do naszej szkoły Pan prof. dr hab. Feliks Czyżewski- Honorowy Obywatel Gminy Wola Uhruska. Wizyta niezwykłego gościa odbyła się w ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi. Spotkanie zostało przeprowadzone według następującego harmonogramu:

       1. Wprowadzenie do spotkania- Mirosław Konieczny- dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej;

       2. Dr hab. A. Dudek -Szumigaj - Kilka słów o badaniach F. Czyżewskiego;

       3. Dr hab. Marek Olejnik - Ośrodki slawistyczne w biografi naukowej F. Czyżewskiego;

       4. Prof. dr hab. F. Czyżewski- Kształtowanie kompetencji językowej w wypowiedziach uczniów;

       5. Dyskusja z uczestnikami spotkania.

  • Kontakty

 • Galeria zdjęć

   brak danych