Fotorelacja z II Nadbużańskich Szkolnych Warsztatów Artystycznych im. Leona Kunickiego w Woli Uhruskiej
- 3
"Przekaż książkę bibliotece szkolnej"
Harmonogram zajęć z Arkany
Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej w naszej szkole
Tradycją naszej szkoły stał się udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku zmierzyliśmy się z romantycznym dramatem “Kordian” Juliusza Słowackiego. Serdecznie
dziękujemy za włączenie się do akcji: Pani Honoracie Dyczkowskiej- Przewodniczącej
Rady Gminy, Pani Ewie Grum- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Justynie
Plewie- Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Urszuli Dąbrowskiej- byłej Dyrektor
szkoły i polonistce, Pani Zofii Młynarskiej i Pani Jolancie Drabiuk- przedstawicielkom
Klubu Seniora w Woli Uhruskiej, Pani Dorocie Łubkowskiej- opiekunowi Szkolnego Koła
Turystycznego “Włóczykije”, Pani Izabeli Antoniszewskiej- absolwentce. Naszą placówkę
w imieniu Dyrektora Mirosława Koniecznego reprezentowała Pani Wicedyrektor -
Agnieszka Jędruszczak.
Serdeczne podziękowania również dla chętnych uczniów, którzy wzięli udział w
uroczystości. Byli to: kl. 6 Oktawia Sieradzka, Maja Tkaczuk, Nikola Lachowska, Oliwia
Wawron, Szymon Semeniuk, Szymon Kuczyński; kl. 7 Julia Hołowacz, Alicja Pakuła, Iga
Delmaczyńska, Izabela Spodniewska, Eliza Kopiel, Kacper Antoniszewski, Grzegorz
Tukiendorf, Mikołaj Szpyrka, Jakub Semeniuk, Piotr Głąb; kl. 8a Zuzanna Dubij, Martyna
Chamelczuk, Hubert Borysiuk, Grzegorz Młynarski, Wiktor Dąbrowski; kl. 8 b Agnieszka
Krynica, Julia Ostrowska, Filip Nafalski.
Spotkanie zorganizowały: Jolanta Kuśmierczyk, Małgorzata Kosacka, Wioletta Hołomiej, Jolanta Szachałaj.
9
Przedszkolaki na lotnisku
1 października 2024 r. dzieci 5-6 letnie z grupy IV miały zaszczyt uczestniczyć w wyjeździe na Lotnisko w Depułtyczach Królewskich.
Przedszkolaki obejrzały starty i lądowania samolotów, poznały pracę kontrolera lotów oraz miały przyjemność zasiąść w samolocie jako pilot. Ponadto z zaciekawieniem podziwiały inne maszyny znajdujące się na terenie lotniska. Najciekawszym punktem wycieczki był oczywiście symulator lotów, który również udało się zobaczyć. Dziękujemy Panu Waldemarowi Nafalskiemu za zaproszenie i zorganizowanie wszystkich atrakcji. Podziękowania również kierujemy do tych wszystkich, którzy wspierali nas podczas całego wyjazdu. Wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Może nasi mali piloci kiedyś zrealizują swoje marzenia.
4
Wyjście na pizzę uczniów klasy 7 z okazji Dnia Chłopaka
Dziękujemy Rodzicom!
64. Rajd Jesienny
W sobotę 28 września 2024 roku 11 osobowa męska grupa ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Włóczykije” brała udział w 64 Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez PTTK O/ Chełm. Poświęcony on był 100 rocznicy powstania Korpusu Ochrony Pogranicza. Autokar zawiózł nas w wiele miejsc związanych z tą jednostką. Były to pomniki, mogiły, miejsca starć z wojskiem sowieckim. Rozpoczęliśmy od Zbereżą, potem byliśmy w Kosyniu pod niedawno odsłoniętym pomnikiem, następnie w lesie w Osowie nad mogiłą żołnierza. Odwiedziliśmy Hańsk i Krychów. Od Krychowa przez 11 km wędrowaliśmy obok Krowiego Bagna by dotrzeć do Wytyczna a następnie pod zadaszenie turystyczne Poleskiego Parku Narodowego w Łowiszowie. Tam tradycyjnie było ognisko i konkurs krajoznawczy, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Najlepiej poradził sobie z pytaniami Wiktor Dąbrowski, który zajął 2 miejsce.
4
Ubezpieczenie szkolne- oferta
Dzień Chłopaka w klasie 3a
- 4
Dzień Chłopaka w przedszkolu
- 6
Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII
Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII obchodziliśmy bardzo wesoło. Chłopcy zaprezentowali swoje umiejętności podczas różnych konkurencji: „Zjedzenie plasterka cytryny”, „Rozpoznawanie marek samochodów”, „Ubijanie piany z białek jajek”, „Makijaż kobiecy na balonie”, „Zakręcony chłopak”. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Zwycięzcy otrzymali dyplomy „SUPER CHŁOPAKA”. Wszystkim mężczyznom w naszej szkole dziewczęta złożyły życzenia, dedykowały wiersz oraz piosenkę.
5
Dzień Chłopaka w klasie 3b
- 4
Dzień Chłopaka w kl.2
- 2
Odsłonięcie tablicy KOP w Kosyniu
W dniu 26 września 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej- p. Mirosław Konieczny, Poczet Sztandarowy, gospodarze klas IV-VIII oraz p. Marzena Antoniuk i Alicja Zając uczestniczyli w Kosyniu w uroczystości odsłonięcia tablicy w hołdzie szeregowym, podoficerom i oficerom Korpusu Ochrony Pogranicza oraz Wojska Polskiego walczącym, poległym i zamordowanym w okolicy Kosynia we wrześniu 1939 roku.
Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Korpusu Ochrony Pogranicza. KOP to formacja wojskowa przeznaczona do ochrony granic II Rzeczypospolitej, istniejąca w latach 1924-1939. Walkę z wkraczającymi 17 września 1939r. siłami sowieckimi podjął Korpus Ochrony Pogranicza i znajdujące się na obszarze wschodnim jednostki Wojska Polskiego.
Oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza po wyczerpujących walkach z sowietami na Polesiu i Wołyniu, zatrzymały się na odpoczynek w rejonie Kosynia. 30 września żołnierze KOP ruszyli w kierunku Parczewa, by dołączyć do Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” pod dowództwem generała Franciszka Kleeberga. 1 października w miejscowości Wytyczno przy próbie przekroczenia szosy Włodawa-Lublin doszło do bitwy z oddziałami pancernymi Armii Czerwonej, które natarły od strony Włodawy. Po kilkugodzinnej walce dowódca grupy Korpusu Ochrony Pogranicza generał Wilhelm Orlik-Rückemann nakazał odwrót, po czym rozwiązał grupę. Żołnierze w małych grupach przedostali się do lasów, gdzie rozpoczęli walkę konspiracyjną. Bitwa ta była ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.
Podczas uroczystości miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
Ostatnim etapem był III MARSZ SZLAKIEM ZGRUPOWANIA KORPUSU OCHRONY POGRANICZA GEN. Wilhelma Orlika-Rückemanna na trasie Kosyń-Wołczyny.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !
2
Klasy 8 na survivalu
Zajęcia z survivalu dla uczniów klas 8 przeprowadzone przez por. Roberta Polaka ze 191 Batalionu Obrony Pogranicza.
4
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
We wrześniu w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej przeprowadzono wybory na opiekunów oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunami zostały p. Joanna Dubij oraz p. Małgorzata Kosacka, przewodniczącą- Zuzanna Dubij z kl. VIII a, natomiast zastępcą Bartłomiej Wachulski z kl. VII.
Gratulujemy!
5
Klasy 1-3 w TEATRZE
"A po co jest teatr?
Teatr jest po to,
by wszystko było inne niż dotąd "
W dniu 23.09.24 r. uczniowie klas 1-3 udali się do ChDK-u, gdzie obejrzeli przedstawienie "Królewna Śnieżka". Spektakl był dla nas cenną lekcją oraz dostarczył nam wiele emocji. To był pierwszy wyjazd w tym roku szkolnym, ale mamy apetyt na następne wydarzenia.
1
Spektakl pt. Zemsta w ChDKu
23 września 2024 r. uczniowie z kl. VI-VIII byli w Chełmskim Domu Kultury na spektaklu pt. Zemsta
Zawody Sportowo-Pożarnicze w Stawkach
21 września 2024r. w Stawkach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze drużyn młodzieżowych. Drużyna chłopców zajęła II miejsce , natomiast drużyna dziewcząt III miejsce Gratulujemy naszym uczniom oraz absolwentom
3
Dzień Przedszkolaka
Była świetna zabawa, wyróżnienia i odznaki SUPER przedszkolaka....tak obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolak.
Archiwum Aktualności
- liczba odwiedzin: 52451